Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Targi Edu Day w Koszalinie: maturzyści wybierali swoją ścieżkę kariery [ZDJĘCIA]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Targi Edu Day w Koszalinie
Targi Edu Day w Koszalinie Radosław Brzostek
Organizatorem wydarzenia po raz kolejny był koszaliński "Ekonom". Z maturzystami spotkali się przedstawiciele uczelni wyższych z całego kraju, placówek doskonalenia zawodowego, szkół językowych, wydawnictw edukacyjnych oraz internetowych portali edukacyjne. Nie brakowało też pracodawców, którzy szukają nowych pracowników.

Zainteresowanie targami było duże. Dla młodych ludzi udział w takim wydarzeniu to świetna okazja, by poznać ofertę edukacyjną nie tylko naszych lokalnych szkół wyższych. Osobisty kontakt z wykładowcami i studentami to największe zalety udziału w tego typu targach. 

To była edycja rekordowa. Swoje stoiska przygotowali Politechnika Koszalińska, PWSZ w Koszalinie, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa, Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki, Mapa Akademicka, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, Politechnika Morska w Szczecinie, Nsure.com, windhunter academy - training and study camp, CKU - Centrum Kształcenia Ustawicznego im. St. Staszica, Młodzieżowe Centrum Kariery, WCR Koszalin, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Cosinus Koszalin, Uniwersytet Szczeciński, Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, Komenda Miejska Policji w Koszalinie, Akademia Sztuki w Szczecinie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny - ZUT, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Pomorski w Słupsku, Politechnika Gdańska, Oświata Lingwista, Policealna Szkoła Medyczna w Koszalinie, Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu, TEB Edukacja Koszalin, Akademia Nauk Stosowanych w Wałczu, Collegium Balticum - Akademia Nauk Stosowanych.

Tradycyjnie na targach wystawiła się tez koszalińska policja, która szuka rekrutów. W skali kraku w policji brakuje około 10 tysięcy policjantów. Na stoisku stworzonym przez funkcjonariuszy można było dowiedzieć się, jakie warunki musi spełniać kandydat do służby w Policji, jakie etapy rekrutacji trzeba przejść i czego można spodziewać się u progu kariery zawodowej.

W targach udział wzięło około 40 wystawców i ponad 1600 uczniów koszalińskich szkół średnich.

Szymon Konefał, dyrektor szkoły, która gościła targi, mówi: - Jesteśmy bardzo zadowoleni. Było świetnie. A co najważniejsze wierzymy, że po dzisiejszym dniu wielu maturzystów będzie miało łatwiejsze zadanie przy wyborze swojej dalszej drogi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera