MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koszalińskie służby ćwiczyły wspólne akcje w sytuacjach kryzysowych [ZDJĘCIA]

Joanna Boroń
Joanna Boroń
Wielkopowierzchniowy pożar traw, znalezienie ładunku wybuchowego w pobliżu placówki oraz pożar pomieszczeń gospodarczych w budynku szkoły miały miejsce praktycznie w jednakowym czasie, w różnych częściach miasta. Na szczęście to tylko ćwiczenia, w których wzięli udział koszalińscy policjanci wspólnie z innymi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców. Ćwiczenia miały na celu praktyczne sprawdzenie opracowanych procedur ratunkowych w przypadku katastrofy z udziałem wielu osób.

Przed południem koszalińscy policjanci wspólnie z innymi służbami ratunkowymi otrzymali zgłoszenie o pożarze wielkopowierzchniowym przy ul. Batalionów Chłopskich, znalezionym ładunku wybuchowym przy ulicy Rzecznej oraz pożarze pomieszczenia gospodarczego przy ul. Rzemieślniczej. Wszystkie zdarzenia wydarzyły się w bardzo krótkim odstępie czasowym. Na szczęście prowadzone działania przez służby były jedynie scenariuszem, wymyślonym na potrzeby ćwiczeń. Miały one na celu w praktyce sprawdzić procedury ratunkowe w przypadku zaistnienia katastrofy w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia wielu osób.

Zorganizowane ćwiczenia miały za zadanie także zweryfikowanie funkcjonujących już procedur reagowania na tego typu sytuacje, a także zobrazowanie sprawności działania służb ratowniczych w trudnych warunkach.

W ćwiczeniach uczestniczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie, wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu koszalińskiego, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, Straż Miejska, Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego, Patrol Saperski ze Złocieńca, Pogotowie Gazowe, Pogotowie Energetyczne oraz Sztab Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM w Koszalinie. .

Celem tego rodzaju ćwiczeń jest doskonalenie umiejętności metodycznych i organizacyjnych oraz praktyczne przećwiczenie różnych wariantów działań. Przeprowadzenie takich symulacji ma na celu skoordynowanie działań wszystkich służb, w tym ratunkowych, po to by w warunkach realnego zagrożenia działać sprawnie, szybko i skutecznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

STUDIO EURO PO HOLANDII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński