Koszykówka. AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 87:66

George Reese (z prawej) w walce o piłkę z Damianem Kuligiem.
George Reese (z prawej) w walce o piłkę z Damianem Kuligiem. Fot. Jacek Wójcik
Piąty z rzędu mecz wygrali koszykarze AZS Koszalin. Zespół ze Starogardu Gdańskiego był w niedzielny wieczór dla gospodarzy zaledwie tłem.

Tak jednostronnego widowiska chyba mało kto się spodziewał. Trzecia w tabeli Polpharma tylko momentami próbowała nawiązać walkę z koszalińskim zespołem. Zawiodły gwiazdy ze Starogardu, Tony Weeden (7 strat) i Patrick Okafor. Jaśniejszymi punktami byli Damian Kulig i były zawodnik AZS, Łukasz Wiśniewski.

W koszalińskim zespole brylował po raz kolejny Dante Swanson. Amerykanin w pierwszej połowie zdobył 16 punktów przy stuprocentowej skuteczności z gry i rzutów osobistych. W całym meczu zanotował 21 punktów i 5 asyst.

Najlepsze spotkanie w tym sezonie zanotował George Reese (25 pkt, 7 zbiórek i 5 asyst). Warto dodać, że amerykański skrzydłowy w pierwszej kwarcie spotkania zdobył tysięczny punkt w barwach akademików.

- Udało się zrealizować wszystkie przedmeczowe założenia. Skupiliśmy się na zatrzymaniu Tony Weedena i Patricka Okafora. Greg Surmacz okupił to nawet rozbitym nosem, ale zrobił to co miał wykonać. Weeden spędził trochę minut na ławce rezerwowych, a to znaczy że obrona przeciwko niemu była dobra. A kiedy już był na boisku, w drugiej połowie świetnie sobie z nim radził Michael Kuebler - powiedział po meczu trener AZS Mariusz Karol.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gd. 87:66 (23:16, 26:16, 19:23, 19:11)
.
AZS: Reese 25 (7 zb., 5 as.), Swanson 21 (2x3, 5 as.), Tica 19 (1x3), Milicić 5 (1x3, 4 as., 4 str.), Balcerzak 4 (1x3, 4 zb.) - Metelski 4 (2 bl.), Arabas 4, Kuebler 3 (1x3), Surmacz 2, Urbański 0, Ł. Diduszko 0.

Polpharma: Weeden 12 (1x3, 7 str.), Okafor 10 (5 zb.), Kulig 9 (1x3, 2 bl.), Angley 5 (5 zb.), Majewski 3 (5 zb.) - Wiśniewski 14 (2x3), Mirkovic 7 (1x3, 6 zb.), Dąbrowski 6, Ochońko 0.