Koszykówka: Energa Kotwica Kołobrzeg - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 83:82

archiwum
O sporą niespodziankę postarali się koszykarze Energi Kotwicy Kołobrzeg w meczu 23. kolejki I ligi.

Po serii trzech porażek, podopieczni trenera Pawła Blechacza pokonali u siebie jednego z faworytów rozgrywek.

Gospodarze od początku meczu grali z dużą determinacją. Świetnie dysponowany był Szymon Rduch, który w pierwszej połowie zdobył 18 pkt (z tego 13. w pierwszej kwarcie). Kotwica prowadziła różnicą nawet 15 pkt (49:34 w 18. minucie).

Końcówka pierwszej i początek drugiej połowy nie były udane dla gospodarzy. Między 18. i 25. min goście zdobyli aż 23 pkt przy zaledwie dwóch Kotwicy. Zespół z Krakowa prowadził 57:51, ale kołobrzeżanie nie zrezygnowali z walki i o wygraną i jeszcze przed końcem III kwarty wrócili na prowadzenie.

Kluczowy był początek ostatniej kwarty. W ciągu 3. minut po dwie trójki trafili Paweł Bodych i Patryk Przyborowski. Kotwica odskoczyła na 9 pkt i pomimo pogoni gości nie dała sobie wydrzeć wygranej.

Energa Kotwica Kołobrzeg - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 83:82 (30:21, 19:20, 17:24, 17:17)

Kotwica: Rduch 18 (4x3, 3 as.), Dzierżak 15 (2x3, 5 as., 4 zb.), Ryżek 11 (2x3, 3 zb.), Ł. Bodych 6 (9 zb.), Pawłowski 3 (4 zb.) - Przyborowski 12 (2x3, 3 zb.), Grujić 10 (8 zb., 3 as.), P. Bodych 8 (2x3), Dobriański 0, Neumann 0 (4 as.).

R8: Hicks 17 (1x3, 5 zb., 4 as., 3 str.), Nowakowski 17 (2x3), Pełka 15 (2x3, 9 zb.), Hajrić 11 (12 zb., 4 str., 2 bl.), Malczyk 10 (2x3, 7 zb., 5 as.) - J. Załucki 7 (1x3, 3 zb.), Baran 3 (1x3, 3 as.), Dłuski 2, A. Załucki 0.