Koszykówka > Koszalińska liga amatorska. Najciekawiej w pucharze

Kolejną serię spotkań mają za sobą drużyny grające w Koszalińskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki. Obok ligowych zmagań odbył się jeden mecz 1/16 Pucharu Ligi, który okazał się prawdziwym hitem.

Mistrzowie KALK, koszykarze Ces, po zaciętej walce pokonali beniaminka ekstraklasy ekipę Olszewski i Synowie Sławno zaledwie 56:54. W zgodnej opinii obserwatorów spotkanie godne było finału rozgrywek.

W ekstraklasie KALK rozegrano jeden mecz. Zespół NMC bez problemu pokonał Elecond Turowo 87:42 odbierając już w pierwszej kwarcie rywalom chęć do gry rywalom.

Trzy mecze odbyły się w I lidze. Graczom Jukonu nie udał się debiut i mimo dobrej postawy ulegli Gulkom Bobolice 55:61. Podobnie inny debiutant, zespół Politechniki, zszedł z parkietu pokonany w meczu z DSDigital 47:73. W spotkaniu czołowych drużyn poprzedniego sezonu Sanitech nadspodziewanie wysoko pokonał Drewmal TKKF 65:47.

W II lidze A nie wiedzie się spadkowiczowi, drużynie Toris Papier. W drugim meczu doznała drugiej porażki, tym razem 39:45 z KPF MZ. Aspiracje do awansu potwierdzili gracze Aneksu, pokonując gładko Moje Wnętrze 72:42. W trzecim meczu Grubik Team uległ Ratuszowi 44:56.

Najwięcej, aż sześć spotkań, rozegrała II liga B. W najciekawszym meczu drużyn "mundurowych" Policjanci ulegli Strażakom 39:49. Decydująca była czwarta kwarta, w której zespół PSP zwyciężył 20:8. Pozostałe wyniki: KSK Nasz AZS - Uzeb Amper 59:32, Fasolki - Invest Nieruchomości 39:74, Pupil Gimnazjum Nr 6 - Amator-Kosz-Complex 47:27, Energetyk - Gaz System 43:53, Farmer - Białogard 41:68.