Koszykówka: SP 4 Kołobrzeg wicemistrzem w mini koszu

    Koszykówka: SP 4 Kołobrzeg wicemistrzem w mini koszu

    (jak)

    Głos Koszaliński

    Głos Koszaliński

    Koszykówka: SP 4 Kołobrzeg wicemistrzem w mini koszu

    ©Jacek Wójcik

    Znakomicie spisali się zawodnicy reprezentujący kołobrzeską Szkołę Podstawową nr 4 w Elblągu w finale turnieju Olimpijska Energa - Mistrzostwach Polski w mini koszykówce chłopców i dziewcząt.
    Koszykówka: SP 4 Kołobrzeg wicemistrzem w mini koszu

    ©Jacek Wójcik

    Podopieczni Przemysława Wróbla i Mariusza Fiedosewicza dotarli do finału rozgrywek, odnosząc największy sukces w historii szkoły. Dopiero w spotkaniu o złote medale ulegli 30:65 faworytowi rozgrywek, SP 67 Wrocław.

    Skład i punkty SP 4 Kołobrzeg: Paweł Sak (79), Marcel Korolczuk (62) - kapitan zespołu, Kacper Haberka (46), Oskar Myczka (29), Jakub Książek (16), Janek Gryczka (12), Kacper Gierlicz (10), Karol Rybicki (10), Miłosz Korolczuk (8), Dominik Krechowicz (5), Jakub Sadło (2), Wiktor Polanowski (2). We wcześniejszych etapach grali również Dawid Włodarczyk i Piotr Podolak.

    Olimpijska Energa to największy w Polsce program koszykarski przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych. W tegorocznej edycji turnieju brało udział ok. 5,8 tys. szkół i ponad 75 tys. dzieci. Organizatorem turnieju jest Szkolny Związek Sportowy, a patronem i mecenasem programu jest Grupa Energa.

    Za swój sukces drużyna SP 4 otrzymała nagrodę o wartości 7 tysięcy złotych na zakup sprzętu dla swojej szkoły. Oprócz tego zawodnicy otrzymali plecaki, a wszystkie dzieci biorące udział w rozgrywkach oraz opiekunowie drużyn stroje sportowe, piłki do koszykówki, krokomierze i dyplomy.


    Czytaj e-wydanie »
    Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

    Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Baraż o utrzymanie w 1. lidze
    Spadek do 2. ligi
    Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem trzech punktów za niespełnienie wymogów licencyjnych.
    1 Sandecja Nowy Sącz Live 34 61 18 7 9 50-29
    2 Górnik Zabrze Live 34 58 17 7 10 53-34
    3 Zagłębie Sosnowiec Live 34 57 16 9 9 53-44
    4 Miedź Legnica Live 34 57 16 9 9 49-27
    5 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 13 17 4 54-48
    6 Olimpia Grudziądz Live 34 56 17 5 12 48-35
    7 GKS Katowice Live 34 54 15 9 10 47-32
    8 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 53 14 11 9 40-39
    9 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 51-45
    10 Stal Mielec Live 34 45 12 9 13 39-42
    11 Pogoń Siedlce Live 34 44 13 5 16 34-46
    12 Chrobry Głogów Live 34 43 12 7 15 50-50
    13 Stomil Olsztyn Live 34 37 9 13 12 48-50
    14 GKS Tychy Live 34 37 10 7 17 42-52
    15 Bytovia Bytów Live 34 35 8 11 15 38-47
    16 Wisła Puławy Live 34 33 7 12 15 33-49
    17 Znicz Pruszków Live 34 30 8 6 20 35-64
    18 MKS Kluczbork Live 34 25 4 13 17 35-66

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Eliminacje Ligi Mistrzów
    Eliminacje Ligi Europy
    1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
    5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
    6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
    7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Spadek do 1. ligi
    1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
    2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
    3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
    4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
    5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
    6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
    7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
    8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
    1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
    2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
    3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
    4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
    5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
    6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
    7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
    8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
    9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
    10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
    11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
    12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
    13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
    14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
    15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
    16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

    Zdjęcia

    Sport wideo