Koszykówka: Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 91:84 (relacja meczu)

Omni Smith zanotował w Jarosławiu 10 pkt, 9 zbiórek i 8 asyst.
Omni Smith zanotował w Jarosławiu 10 pkt, 9 zbiórek i 8 asyst. Fot. Jacek Wójcik
Kotwica przegrywała w Jarosławiu w połowie drugiej kwarty różnicą 22 punktów. Goście odrobili te straty, ale w końcówce gospodarze złapali drugi oddech i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Atutem gospodarzy w niedzielnym meczu były rzuty z dystansu. Znicz wykorzystał 15 z 34 prób zza linii 6,25 m. W pierwszej kwarcie nie do zatrzymania był Keddric Mays, który nie pomylił się w żadnej z pięciu prób.

Głównie za jego sprawą Znicz wygrał pierwszą część meczu 31:24. W drugiej kwarcie gospodarze podwyższyli przewagę do 18 punktów. Nie do zatrzymania był Jeremy Chappel, któremu sekundował Tomasz Zabłocki.

Dobra passa Znicza trwała jeszcze na początku drugiej połowy. Znów przypomniał o sobie Mays, trafiając m.in. swój szósty w meczu rzut z dystansu. W 25. min gospodarze osiągnęli najwyższą przewagę w meczu 22 pkt (67:45). Kotwica w tym momencie zmieniła obronę.

- Przeszliśmy na obronę strefową, zawodnicy wyszli wyżej do rywali i zaczęliśmy odrabiać straty - relacjonuje drugi trener Jakub Żabczak.

Gospodarze przestali trafiać, za to Kotwica zdobywała dużo łatwych punktów po kontratakach. Ze stanu 72:51 w 27. min na koniec kwarty zrobiło się 72:68. Pogoń Kotwicy zakończyła się powodzeniem w 33. min. Po serii 21:0 goście doprowadzili do remisu 72:72. Za sprawą Zabłockiego gospodarze znów uciekli na 5 pkt, ale akcje Harrisa (2+1) i Bręka doprowadziły w 36. min do kolejnego remisu (po 79).

Na 2. min przed końcem meczu po punktach Piotra Stelmacha Kotwica wyszła na prowadzenie 84:83. Jak się okazało były to ostatnie punkty gości w tym meczu. - Dwie błędne decyzje w końcówce meczu spowodowały nasze straty, a przeciwnik to wykorzystał - wyjaśnił trener Paweł Blechacz. Chappel i Bartosz Sarzało trafili kluczowe dla losów meczu dwie trójki, a wynik meczu z osobistych ustalił Zabłocki.

Kotwica przegrała mimo, że Darrell Harris zanotował piąte double-double w tym sezonie, a Omni Smith był bliski rzadko notowanego w naszej ekstraklasie triple-double (zabrakło mu jednej zbiórki i dwóch asyst). Kotwica wygrała na tablicach 39-17. Niestety, zanotowała 17 strat (Harris 9!) przy zaledwie 6 gospodarzy.

Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 91:84 (31:24, 24:13, 17:31, 19:16)

Znicz: Chappel 28 (4x3, 5 zb., 5 prze.), Mays 22 (6x3, 4 as.), Zabłocki 16 (2x3), Sarzało 8 (1x3, 5 zb.), Misiewicz 7 - Mikołajko 5 (1x3), Witos 5 (1x3, 4 as.), Wyka 0.

Kotwica: Harris 26 (1x3, 10 zb., 9 str.), Wichniarz 15 (3x3), Stelmach 12 (7 zb.), Smith 10 (9 zb., 8 as.), Diduszko 9 (1x3) - Bręk 8 (2x3), McFarlin 4 (4 zb.), Freeman 0, Rduch 0, Danesi 0 .