Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz 80:71 [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po trzech wyjazdach Kotwica Kołobrzeg przywitała się z własną halą zwycięstwem nad bydgoską Astorią.

Mecz rozgrywany był pod kontrolą miejscowych, chociaż Astoria okazała się wymagającym rywalem i niemal do końca spotkania była w grze. Atutem Kotwicy była obrona strefowa, z którą goście słabo sobie radzili.

Pierwszą, większą przewagę Kotwica wypracowała na początku trzeciej kwarty, gdy po serii 12:2 uciekła na 12 pkt (50:38). Do końca tej odsłony Astoria zmniejszyła różnice do 6 pkt.

Czwartą kwartę znów skuteczniej rozpoczęli gospodarze. Wypracowali przewagę 14 pkt (75:61) i mimo ambitnej walki zespołu gości nie dali sobie wydrzeć wygranej. Co ważne, Kotwica zapewniła sobie lepszą różnicą w bezpośrednich meczach (na wyjeździe przegrała 79:84), co może mieć znaczenie na koniec rundy zasadniczej.

Warto odnotować powrót po kontuzji Dawida Mieczkowskiego. Rozgrywający Kotwicy spędził na parkiecie prawie 19 minut, co było również wynikiem problemów z faulami Pawła Dzierżaka.

Kotwica Kołobrzeg - Enea Astoria Bydgoszcz 80:71 (23:20, 15:16, 22:18, 20:17)

Kotwica: Suliński 18 (4x3, 5 zb., 4 as., 3 str.), Pawłowski 17 (3x3, 6 zb.), Bodych 9 (8 zb., 3 prze., 3 bl.), Hanke 6 (1x3), Dzierżak 5 (1x3, 5 zb., 3 as., 3 str.) - Grujić 15 (1x3, 5 zb., 2 bl.), Przyborowski 10, Dobriański 0, Mieczkowski 0 (6 zb., 5 as.).

Astoria: Fatz 26 (7 zb.), Bierwagen 12 (6 zb., 5 as.), Krefft 11 (3x3, 4 zb., 3 str.), Szyttenholm 9 (8 zb., 3 str.), Gospodarek 2 (3 zb., 3 as.) - Dąbek 4 (5 as.), Laydych 3 (1x3), Czyżnielewski 2 (3 zb.), Paul 2 (3 zb.), Mikołaj Motel 0.