Głos Koszaliński

Krajowe Dni Ziemniaka w Boninie. 25. taka impreza [zdjęcia]

W weekend w Boninie pod Koszalinem zorganizowane zostały 25. Krajowe Dni Ziemniaka. W sobotę i w niedzielę można tu skorzystać z wielu atrakcji, dowiedzieć

Radek Koleśnik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/42] Następne

W weekend w Boninie pod Koszalinem zorganizowane zostały 25. Krajowe Dni Ziemniaka. W sobotę i w niedzielę można tu skorzystać z wielu atrakcji, dowiedzieć się wielu rzeczy na temat ziemniaka.

Specjaliści prowadzą szkolenia i konsultacje dotyczące technologii uprawy, przechowalnictwa, odmianoznawstwa ziemniaka, a także rozwiązań marketingowych oraz przepisów prawnych. W kolekcji polowej zostanie zaprezentowane ponad 100 odmian ziemniaka oraz 10 różnych programów ochrony i nawożenia. Zaplanowano również pokaz zbioru ziemniaków z użyciem najnowocześniejszych maszyn i innowacyjnych rozwiązań w zakresie prac polowych. Będą pokazy kulinarne, konkurs na najsmaczniejszą odmianę ziemniaka, kiermasze, wystawy.


Przypomnijmy, że Bonin to miejsce historycznie związane z ziemniakiem. To właśnie tutaj w roku 1966 utworzono Instytut Ziemniaka, którego zadaniem było prowadzenie badań poświęconych wyłącznie ziemniakowi. Obecnie jednostka jest Oddziałem Naukowym, Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego w Radzikowie.

Zobacz także: Otwarcie Parku Robin Hooda w Koszalinie

Polecamy