Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kreatywni i z pasją. Koszalinianie otrzymali stypendia w zakresie kultury

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Wnioski o przyznanie stypendium można było składać do 30 listopada ubiegłego roku.
Wnioski o przyznanie stypendium można było składać do 30 listopada ubiegłego roku. archiwum
W czwartej edycji miejskiego programu stypendialnego dziewięć osób otrzymało wsparcie na działalność artystyczną, kulturalną i tę dotyczącą opieki nad zabytkami. Budżet na tegoroczne stypendia to 51 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że wnioski o przyznanie stypendium można było składać do 30 listopada ubiegłego roku. Nagrodę przyznawano za działania twórcze we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki, za działania związane z upowszechnianiem kultury w zakresie: animacji i edukacji kulturalnej, organizacji wydarzeń artystycznych, warsztatów i szkoleń dla kadr kultury, udziału w wydarzeniach oraz za działania dotyczące opieki nad zabytkami.

Biorąc to pod uwagę, prezydent Koszalina przyznał stypendia na rok 2024. Do rozpatrzenia było 20 wniosków, a ostatecznie zdecydowano, że wsparcie finansowe otrzyma 9 osób. Tegoroczny budżet stypendialny to 51 000 złotych.

Stypendium otrzymali w kategorii działań twórczych we wszystkich dziedzinach kultury i sztuki: 1. Krzysztof Urbanowicz - „Sztuka na ulicach - wizualizacja zrekonstruowanych nieistniejących koszalińskich murali”, 2. Justyna Horków -"Chrząszcze Lüllwitza”, 3. Arkadiusz Pater - „Stworzenie teledysku i nagranie nowego utworu z zespołem Pampeluna”, 4. Wojciech Sokołowski - "Nagranie oraz opublikowanie na platformach streamingowych miniatur na klarnet i fortepian prof. Andrzeja Cwojdzińskiego", 5. Jolanta Kwarciak - Osiak -"Architektura Zwycięstwa i okolic", 6. Łukasz Szamburski - „Muralove - mural o Koszalinie”.

W kategorii działań związanych z upowszechnianiem kultury wyróżniono: 1. Katarzynę Soroko - "Poza ekranem - warsztaty artystyczno - plastyczne dla dzieci i młodzieży", 2. Joannę Augustyniak - "Kto ty jesteś? Koszalinianin mały!", 3. Piotra Maderę - "Pasja a życie - warsztaty taneczne dla dzieci i młodzieży".

Na koniec zaznaczmy, że wysokość stypendium na działania twórcze może wynieść od 2000 do 6000 złotych, na upowszechnianie kultury od 1000 do 5000 zł oraz na opiekę nad zabytkami w wysokości od 3000 do 7000 złotych. Nie licząc tegorocznej edycji, do tej pory, czyli od 2020 roku, kiedy odbyła się pierwsza edycja naboru, stypendia otrzymało 29 osób w łącznej kwocie 160 tysięcy złotych.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera