Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kup sobie hotel za połowę ceny

Rajmund Wełnic
Hotel Viki, wybudowany pięć lat temu jako Hotel Zieliński. Widok od strony jeziora. Wyceniany był na ponad 13 mln złotych, znajdzie nabywcę prawdopodobnie za niespełna 6 mln złotych.
Hotel Viki, wybudowany pięć lat temu jako Hotel Zieliński. Widok od strony jeziora. Wyceniany był na ponad 13 mln złotych, znajdzie nabywcę prawdopodobnie za niespełna 6 mln złotych. Rajmund Wełnic
W tym roku najpewniej syndykowi uda się w końcu sprzedać hotel nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku. Za niespełna połowę ceny wywoławczej.

- Mimo licznych anonsów, nie ma większego zainteresowania - rozkłada ręce Władysław Sowirka, syndyk masy upadłości firmy Biuro Meble, która kilka lat temu wybudowała hotel przy ulicy Kościuszki w Szczecinku. - Dopiero, gdy sędzia komisarz wydał zgodę na sprzedaż obiektu z wolnej ręki za 5,7 miliona złotych, wpłynęła jedna konkretna oferta, było też kilka telefonów. Nabywca reprezentowany przez kancelarię prawną jest gotów zapłacić tę cenę. Myślę, że w tym roku podpiszemy umowę przedwstępną.

Przypomnijmy, że pierwotna wycena opiewała na około 13 milionów złotych - nie mówiąc o wartości księgowej - ale nikt nie chciał tyle wyłożyć za hotel i dawny kemping położony na skraju szczecineckiego parku, tuż obok jeziora Trzesiecko. Cena stopniowo spadała, nikt nie składał wiążących ofert. Syndyk wydzierżawił hotel, który zmienił nazwę i dalej prowadził działalność. Dzierżawcy przysługuje prawo pierwokupu, ale nie wiadomo, czy z niego skorzysta.

Hotel na 60 miejsc powstał pod koniec 2010 roku na działce po dawnym kempingu przy ulicy Kościuszki, którą miasto sprzedało za 2 miliony złotych. Wcześniej zmieniono plan zagospodarowania przestrzennego dopuszczając zabudowę hotelową, bo atrakcyjnej działki, ale z rozsypującym się kempingiem i ograniczeniami inwestycyjnymi, nikt nie chciał kupić.

Plany właściciela, który postawił hotel, były jeszcze ambitniejsze: na dwuhektarowej działce po kempingu, bliżej jeziora chciał postawić w przyszłości znacznie większy obiekt hotelowo-wypoczynkowy. Niestety, firma produkująca i sprzedająca meble biurowe popadła w tarapaty z powodu kryzysowego załamania na rynku. Nie była w stanie regulować spłaty kredytów zaciągniętych na budowę i sąd ogłosił jej upadłość, najpierw układową, a potem likwidacyjną. Syndykowi, nie bez problemów, udało się wejść w posiadanie hotelu nieco ponad dwa lata temu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty