Lekkoatletyka: 11 medali naszych przełajowców w mistrzostwach województwa

Police były gospodarzem Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w biegach przełajowych. Dobrze spisali się zawodnicy z regionu koszalińskiego. W kategoriach młodzieżowych wywalczyli 11 medali, w tym 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe.

W rywalizacji młodziczek na dystansie 1200 m wygrała Urszula Bukowska (Sztorm Kołobrzeg) przed Agatą Perłowską (UKS Jedynka Szczecinek). Na dystansie 1600 m trzecia była Weronika Wąsowska (Sztorm). Wśród chłopców na 1600 m triumfował Damian Gałkowski (Święc Sławno) przed Markiem Sepełowskim ze Sztormu.

W kategorii juniorek młodszych na 2000 m srebro zdobyła Elżbieta Jakimiec z Jedynki. Wśród chłopców w tej kategorii na 2000 m świetnie spisał się Marcin Karmelita z KL Bałtyk Koszalin, sięgając po złoto. Wicemistrzem został Bartosz Próchnicki (Jedynka). Na 3000 m brązowym medalistą został Mariusz Oryszczyn z Juniora.

W kategorii juniorów na 1600 m dziewcząt triumfowała Jolanta Paszko z Jedynki. Panowie biegli na 2600 m. Brąz zdobył Łukasz Cerk z KL Iskra Białogard.

W klasyfikacji medalowej wygrał MKL Szczecin (3-0-0) przed Hermesem Gryfino (1-3-1) i Jedynką Szczecinek (1-3-0). Medale zdobywało 16 klubów. Klasyfikację punktową wygrał Hermes (33 pkt) przed Jedynką (32) i Olimpikiem Szczecin (26). Siódmy był Sztorm (18), a dziewiąty Junior (12).