Lekkoatletyka: Dwa halowe tytuły naszych zawodników

Tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w Spale były niezwykle udane dla naszych zawodników.

Jakub Juniewicz (Pomerania Szczecinek) i Michał Kosior (Sztorm Kołobrzeg) zostali halowymi mistrzami Polski, odpowiednio juniorów i juniorów młodszych.
Juniewicz był faworytem biegu na 60 metrów przez płotki i nie zawiódł. Wynik 7,95 s dał mu złoty medal, pierwszy w karierze.

Świetnie spisał się również Michał Kosior w trójskoku juniorów młodszych. Zawodnik Sztormu zwyciężył z nowym rekordem życiowym 14,28 m. Czwarte miejsce w pchnięciu kulą juniorów młodszych wywalczył jego klubowy kolega Dawid Stanowski. W Spale ustanowił życiówkę wynikiem 16,11 m, ale do podium zabrakło sporo.

Również czwarty na 200 m juniorów młodszych był Kamil Janiszak z MKS Junior Złocieniec. Do finału wszedł z trzecim czasem 23,09 s. W walce o medale pobiegł wolniej, uzyskując 23,44 s.

Na 1500 m juniorów piąty czas uzyskał Damian Gałkowski z UKS Wieża Postomino. W pchnięciu kulą juniorek piąte miejsce z nowym rekordem życiowym 11,55 m zajęła Monika Miśta ze Sztormu.