Lekkoatletyka > Hołub najszybciej w tym roku

Małgorzata Hołub
Małgorzata Hołub Jacek Wójcik
Bardzo dobry występ Małgorzaty Hołub (KL Bałtyk Koszalin) podczas zawodów European Athletics Outdoor Classic Meeting w Marsylii (Francja).

Na dystansie 400 metrów koszalinianka uzyskała najlepszy w tym roku wynik z polskich biegaczek. Dystans jednego okrążenia pokonała w 52,56 sekundy, co dało jej szóstą lokatę w mityngu.

Bieg w Marsylii był bardzo szybki. Wygrała Francuzka Floria Guei z czasem 51,27 s (najlepszy tegoroczny wynik w Europie). W sumie aż cztery zawodniczki pokonały 400 m w czasie poniżej 52 sekund.