Łukasz Szymański z Pobierowa najszybszy w Biegu Wenedów [NOWE ZDJĘCIA, WIDEO]

od 7 lat
Około 70 osób rywalizowało na dwóch dystansach w 22. edycji Biegu Wenedów w Koszalinie.

Na starcie biegu głównego na dystansie 10 kilometrów (trasa z atestem PZLA) stanęło 51 osób. Wszyscy dotarli do mety. Najszybciej Łukasz Szymański z Pobierowa, który potrzebował na to 37 minut i 43 sekundy.

- Bardzo dobra, szybka trasa. Wiatr nie przeszkadzał, a wręcz delikatnie pomagał. Była dobra temperatura i godzina na start. Słońce zaczęło prażyć dopiero w samej końcówce biegu. Na początku czułem oddech innych biegaczy, więc dałem z siebie wszystko. Jestem zadowolony z biegu i wyniku - powiedział na mecie Ł. Szymański.

W najlepszej trójce uplasowali się ponadto Krzysztof Mackojć z Kołobrzegu (czas 39.19 min) i Jacek Czapliński z Koszalina (40.08). Klasyfikację kobiet zdecydowanie wygrała koszalinianka Urszula Kasztelan. Wynik 42.28 min był ósmym w klasyfikacji open. Kolejnymi paniami na mecie były Wiktoria Metlicka z ULKS Talex Borzytuchom (44.30) oraz kolejna koszalinianka, Agnieszką Konkel (47.58).

Po rywalizacji w biegu głównym, na trasę wyruszyła 18-osobowa grupa biegaczy startujących na dystansie 1 mili. Rywalizację zdominowali biegacze MLKKS Trzebiatów. Zwyciężył Przemysław Barański (5.11), a trzeci był Adam Sobutka (5.36). Przedzielił ich Łukasz Fedorczak z Konikowa (5.16). Jako piąta metę minęła pierwsza z kobiet, Aleksandra Pochranowicz z Białego Boru (5.44). Tuż za nią finiszowała Iwona Nowak z Ostrowic (5.46), skład podium uzupełniła Beata Maziec z Koszalina (6.07).