Jerzy Dudek w Barwicach [zdjęcia, film]

Rajmund Wełnic
Jerzy Dudek w Barwicach w hali Zespołu Szkół
Jerzy Dudek w Barwicach w hali Zespołu Szkół Rajmund Wełnic

Feyenoord Rotterdam, FC Liverpool i na zwieńczenie kariery Real Madryt – to najsłynniejsze kluby, w których grał Jerzy Dudek, 60-krotny reprezentant Polski. Do annałów futbolu przeszedł jego występ w roku 2005 w finale Ligi Mistrzów, gdy w meczu z Milanem jego Liverpool do przerwy przegrywał 0:3. Po przerwie angielski zespół doprowadził do dogrywki, m.in. dzięki nadludzkim interwencjom Dudka, który w rzutach karnych – słynne Dudek dance – dał klubowi zwycięstwo. I pomyśleć, że swoją karierę Jerzy Dudek też zaczynał w maleńkim klubie Concordia Knurów.

Nic więc dziwnego, że dla dzieci i młodzieży trenujących piłkę nożną w Błoniach Barwice było wielkim przeżyciem i okazją do przekonania się, że marzenia się spełniają. – Jak nie będziecie mieli marzeń, to nigdy po nie sięgnięcie – mówił zebranym tłumnie w barwickiej hali uczniom i piłkarzom ambasador klubów Orange, który odwiedził Błonie, jako jeden z najlepszych polskich klubów wspieranych przez operatora. Mali futboliści z Błoni Barwic znaleźli się w gronie sześciu klubów z całej Polski wyróżnionych spotkaniem z Jerzym Dudkiem.