Medalowe mistrzostwa siłaczy Rufiana Jankowo w Złotoryi [ZDJĘCIA]

20. Mistrzostwa Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu odbyły się w miejscowości Złotoryja (woj. dolnośląskie). Rufian Jankowo
Podczas jubileuszowych 20. Mistrzostw Niepodległej Polski w wyciskaniu sztangi leżąc i w martwym ciągu zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Siłowych Rufian Jankowo mocno zaznaczyli swoją obecność.

Zmagania odbyły się w dniach 11 -12 listopada w miejscowości Złotoryja (woj. dolnośląskie). Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników z Polski, Czech, Węgier, Ukrainy i Niemiec, a wśród nich Mariusz Rufkiewicz, Mateusz Rufkiewicz i Leszek Pasieka, czyli ekipa z naszego regionu.

Na początek ponad 180 zawodników przystąpiło do wyciskania sztangi leżąc. Zawodnik Rufiana Jankowo, Mateusz Rufkiewicz, rywalizował w kategorii senior do 90 kg. Ostatecznie stanął on stanął na trzecim stopniu podium z zaliczonym ciężarem 197,5 kilogramów. Leszek Pasieka w kategorii wiekowej 60-69 lat zdobył złoty medal z wynikiem 167,5 kg, wyprzedzając drugiego zawodnika o 7,5 kilograma.

Drugi dzień mistrzostw to rywalizacja w martwym ciągu z udziałem około 130 osób. Mateusz Rufkiewicz w kategorii senior, w wadze do 90 kg, zajął 3. miejsce z wynikiem 267,5 kg, a Mariusz Rufkiewicz w kategorii master 50-59 lat stanął na trzecim stopniu podium z wynikiem 240 kilogramów.