Medyczna pielęgnacja stóp w Gabinecie Zdrowe Nogi Elżbiety Gierat

Artykuł sponsorowany Gabinet Zdrowe Nogi
Gabinet Zdrowe Nogi Elżbiety Gierat startuje w plebiscycie Nasze Dobre w kategorii zdrowie, uroda i turystyka. Promowanym produktem są preparaty odciążeniowe wykorzystywane w podologii.

Gabinet w swojej ofercie łączy kwestię zdrowię i urodę. - Stopy jako element naszego ciała często jest spychany na margines, lub mówiąc inaczej, chowany w obcisłe buty - mówi Elżbieta Gierat. - A przecież to jeden z najważniejszych elementów trzymający człowieka w pionie. Jakiekolwiek zaburzenia w tym aparacie skutkują bólami i zwyrodnieniami, a nawet stanami zapalnymi. Najtrudniejsze przypadki mogą doprowadzić nawet do amputacji.

Grupą docelową gabinetu są m.in. dzieci, które od urodzenia zmagają się z zaburzeniami aparatu paznokci, młodzież oraz ludzie w podeszłym wieku. Grupą potrzubjącą największego wsparcia są właśnie osoby starsze - z chorobami paznokci, zwyrodnieniami kości stopy, stopą cukrzycową czy ranami. - Skorzystanie z naszych usług skutkuje poprawą jakości życia i zadowoleniem z uprawiania sportu - wymienia Elżbieta Gierat. - Ruch to też lepsza kondycja, a jeśli lepsza kondycja mniej problemów z kręgosłupem.
Ważną kwestią jest też uroda. W gabinecie łączy się leczenie z wyglądem, współpracując z lekarzami różnych specjalności jako zespół interdyscyplinarny. Należy podkreślić fakt, że bez wykorzystania materiałów odciążających nie byłoby to możliwe. I właśnie to podejście stanowi mocny wyróżnik gabinetu na rynku.

- Wykorzystujemy medyczne masy silikonowe o różnej gęstości, żele polimerowe połączone z medycznymi olejami do tworzenia zaopatrzenia podologicznego, staramy się też pokazywać i uczyć innych podologów w zastosowaniu tych produktów - wyjaśnia Elżbieta Gierat. - Szkolenie personelu odbywa się na Uniwersytecie Medycznym na wydziale pielęgniarstwa, tak aby zamknąć obsługę klienta w jednym miejscu.

Warto również dodać, jak ważną rolę odgrywa gabinet w profilaktyce zaburzeń aparatu chodu w stopie cukrzycowej. - Profilaktyka to mniej amputacji nóg, mniej protez nóg, skrócenie rehabilitacji, mniej leczenia depresji związanych z utratą nogi, możność zarobkowania i utrzymania rodziny, wzmocnienie własnej wartości a za tym idą oszczędność budżetu państwa z wypłatami z tytułu inwalidztwa oprotezowaniem oraz braku wpływów z podatków do budżetu - podsumowuje właścicielka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!