Mewa Kołobrzeg z dwoma złotymi krążkami Mistrzostw Polski młodzików

Złota drużyna Mewy (białe koszulki) na podium
Złota drużyna Mewy (białe koszulki) na podium archiwum Mewa Kołobrzeg
Udane dla zawodników Mewy Kołobrzeg były tegoroczne mistrzostwa Polski młodzików. W zawodach, które odbyły się w Żywcu, podopieczni brązowej medalistki olimpijskiej z Atlanty (1996), Joanny Nowickiej, wywalczyli dwa złote medale.

Indywidualnym mistrzem kraju w kategorii młodzik młodszy został Patryk Podbrzeski. W Żywcu zaprezentował znakomitą formę, uzyskując nowe rekordy życiowe na każdej z czterech odległości. Jego łączny wynik to 1363 pkt. Następnego w klasyfikacji Jakuba Srokę (Grot Ruda Śląska) pokonał o 16 pkt.

Brązowy medalista, Adrian Szłapak (Grot), stracił do kołobrzeżanina aż 26 pkt. Pozostali zawodnicy Mewy zajęli następujące miejsca: 10. Kacper Grzelak - 1320 pkt, 14. Jakub Latkowski - 1286 pkt, 37. Bartosz Mielniczuk - 1128 pkt.Drugie złoto wywalczyła drużyna chłopców Mewy, w składzie Patryk Podbrzeski, Kacper Grzelak, Jakub Lat-kowski i Bartosz Mielniczuk. Po drużynowe mistrzostwo Polski kołobrzeżanie sięgnęli z wynikiem 3969 pkt. Drugie miejsce zajął Grot Ruda Śląska (3951 pkt), a trzecie Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska (3854 pkt).

Blisko medalu kołobrzescy łucznicy byli również w kategorii drużyn mieszanych (mikst). Patryk Podbrzeski z Weroniką Stomą wystrzelali 4. miejsce, przegrywając brązowy medal o zaledwie trzy punkty. Na 9. pozycji uplasowała się tu para Kacper Grzelak - Zuzanna Błaszczyk, a tuż za nimi Jakub Latkowski z Julią Salicką.

Na 24. miejscu sklasyfikowani zostali Bartosz Mielniczuk z Adrianną Szóstak.W strzelaniach indywidualnych młodziczek młodszych, bardzo dobrze spisała się Weronika Stoma. Poprawiając swoje nowe rekordy życiowe, uplasowała się na 14. miejscu z wynikiem 1274 pkt.

Zuzanna Błaszczyk również ustanowiła swoje nowe rekordy i zajęła 25. lokatę z wynikiem 1238 pkt. Miejsca pozostałych zawodniczek Mewy: 28. Julia Salicka - 1228 pkt, 38. Adrianna Szóstak - 1186 pkt.

W zawodach brali udział również zawodnicy Mewy w kategorii młodzik starszy. Cyprian Bryndza zajął 17. miejsce, a 30. był Mateusz Kucharczyk.