Międzynarodowe testy szczypiornistów Gwardii Koszalin

Szczypiorniści beniaminka I ligi mężczyzn, Gwardii Koszalin, przygotowują się do rozgrywek archiwum
Szczypiorniści beniaminka I ligi mężczyzn, Gwardii Koszalin, przygotowują się do rozgrywek.

Podopieczni trenera Piotra Stasiuka rozgrywają kolejne mecze kontrolne. Ich ostatni rywal był niezwykle wymagający. Była nim drużyna Kolstad Handball, półfinalista play-off ostatniego sezonu norweskiej ekstraklasy. Gwardziści dobrze weszli w mecz (3:0, 6:3). Jeszcze po 20 minutach byli na prowadzeniu 10:8.

Z czasem jednak górę zaczęli brać goście. Do przerwy prowadzili 14:9, a w drugiej odsłonie już w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie, zwyciężając 32:18.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. W kolejnych minutach opadliśmy z sił, co od razu wpłynęło na wynik - powiedział trener Stasiuk, który może być jednak zadowolony z gry kontrolnej z tak wymagającym przeciwnikiem.

Skład i bramki Gwardii: Rycharski, Bugaj, Gryzio - Kiciński 8, Czaplicki 2, Tołłoczko 4, Jakutowicz 3, Szymko 1, Tałaj, Pelc, Urbański, Kamiński, Goerig.

Przed Gwardią kolejny międzynarodowy sprawdzian. W sobotę i niedzielę w halach ZOS Gwardia i ZS Mielno rozgrywany będzie turniej pn. “Polsko-niemieckie konfrontacje piłki ręcznej”. Zawody odbędą się w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Funduszu Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA. Obok Gwardii udział wezmą KPR Gryfino oraz niemieckie zespoły HSV Insel Usedom i Fortuna 50 Neubrandenburg.

Program turnieju: sobota (ZOS Gwardia) - HSV Insel - Gwardia (godz. 10.00), Fortuna - KPR Gryfino (12.00), (ZS Mielno) - Fortuna - Gwardia (16.30), KPR Gryfino - HSV Insel (18.00); niedziela (ZS Mielno) - HSV Insel - Fortuna (11.00), KPR Gryfino - Gwardia (12.30).

QUIZ. Sprawdź, czy rozpoznajesz najpopularniejsze aplikacje po ich logach!