Mikołajkowe Powitanie Zimy w Jarosławcu po raz dwudziesty [ZDJĘCIA]

Po ubiegłorocznej przerwie do sportowego kalendarza powrócił Bieg Mikołajkowy - Powitanie Zimy w Jarosławcu. W jubileuszowej, 20. edycji wystartowało blisko 170 osób. Jacek Wójcik

Na 10-kilometrowej trasie dominowali biegacze ze Słupska. Jako pierwszy, samotnie linię mety minął Mateusz Lipiński z AML Słupsk. 22-letni biegacz finiszował w czasie 32 minuty i 44 sekundy. Siedemnaście sekund później na mecie zameldował się inny zawodnik AML, doświadczony Paweł Piotraschke. Najlepszą trójkę uzupełnił Ryszard Sokołowski (LKB Braci Petk Lębork), który do triumfatora stracił 28 sekund. Pierwsze miejsce poza podium zajął zwycięzca pierwszej edycji Biegu Mikołajkowego - Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) - 34.20.

Najlepszym biegaczem z regionu koszalińskiego był siódmy na mecie Sylwester Szymański (Szczecineccy Biegacze), który uzyskał czas 35.50 min. Ósmy finiszował Adrian Kępka (36.16). Pierwszym na mecie z powiatu sławieńskiego był Maciej Rudnikowski (Darłowski Charty/Bieguzdrowiskowy.pl), któremu czas 38.36 min dał 12. lokatę.

Klasyfikację pań wygrała faworytka, Katarzyna Pobłocka-Głogowska (Ekonomik Maratończyk) w czasie 39.29 min. W najlepszej trójce były także Olga Zatoń (Biegaj z Mańkiem Team, 41.03) i Magdalena Kończak (Szczecineccy Biegacze, 43.08). Sklasyfikowano 166 osób.

Bieg główny poprzedziły biegi młodzieżowe oraz 12. Mikołajkowe 2 Mile Morskie Nordic Walking. Tu bezkonkurencyjny był Piotr Brzozowski (Aktywnik Postomino), zdecydowanie wyprzedzając Henryka Chudego (KS Olszewski i Synowie Sławsko) oraz Cezarego Dzika (Sławno). Warto dodać, że H. Chudy po marszu nordic walking przebiegł także 10 km biegu głównego. 66-latek był 35. open z wynikiem 46.08 min.

Klasyfikację nordic walking pań wygrała Saturnina Wilkołek-Szudarska (Dwa Kije Słupsk) przed Katarzyną Szerement i Wiolettą Rodziewicz (obie Ustka). W rywalizacji wzięło udział 45 osób. Wszystkie ją ukończyły.