MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot: Fani w Hali Centrum przeżywali ogromne emocje ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Kibice z Dąbrowy Górniczej zasiadający w Hali Centrum wierzyli w zespół MKS w spotkaniu play off z Treflem Sopot Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. tomasz kawka
W rozegranym 12 maja czwartym meczu ćwierćfinałowym Orlen Basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza przegrali po dogrywce z Treflem Sopot 93:101. Dąbrowianie wspierani gorącym dopingiem kibiców byli blisko doprowadzenia do piątego spotkania, ale gościom udało się wyrównać w ostatniej sekundzie regulaminowego czasu gry, a w dogrywce dominowali na parkiecie i awansowali do półfinału. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot.

Czwarty mecz ćwierćfinałowy Orlen Basket Ligi rozgrywany w Dąbrowie Górniczej dostarczył kibicom ogromnych emocji. Fani zasiadający na trybunach Hali Centrum oglądali bardzo zacięte spotkanie, w którym losy rywalizacji rozstrzygnęła dopiero dogrywka.

Lepiej spotkanie zaczęli goście. Drużyna z Sopotu, która zasadniczą część rozgrywek ligowych zakończyła na drugiej pozycji, prowadziła w I kwarcie już 19:12, ale gospodarzom udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów.

W II kwarcie walka była jeszcze bardziej zacięta. MKS mozolnie odrabiał straty, a w 17 minucie wyszedł na prowadzenie 35:31, lecz dzięki rzutowi za trzy punkty Andy van Vlileta to Trefl prowadził do przerwy 44:42.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - TREFL SOPOT

Po zmianie stron MKS wspierany dopingiem kibiców odskoczył na 54:47 po trójce Dominika Wilczka, ale Trefl nie odpuszczał i to on przed ostatnią kwartą miał jeden punkt przewagi.

Na początku IV kwarty goście uciekli na 70:66, ale później dwa celne rzuty Wilczka pozwoliły dąbrowianom objąć prowadzenie 75:73. Po rzucie Nicolasa Carvaho było już 81:75, ale w ostatniej sekundzie regulaminowego czasu gry Paul Scruggs rzucił za trzy doprowadzając do remisu 86:86 i dogrywki.

W niej dominacja Trefla mającego dłuższą ławkę od dąbrowian i mocniejszych rezerwowych nie podlegała już dyskusji. Drużyna z Sopotu po raz trzeci pokonała w play off MKS i awansowała do półfinału.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 93:101 po dogrywce (17:19, 25:25, 21:20, 23:22, dogr. 7:15 )

MKS Carvacho 19, Wilczek 19, Willimas 17, Persons 13, Garcia 10, Kulikowski 5, Słupiński 5, Cabbil 3, Piechowicz 2. Kucharek 0.

Trefl Van Vliet 29, Schenk 16, Best 15, Scruggs 14, Barnes 12, Varadi 8, Zyskowski 3, Musiał 3, Witliński 1, Groselle 0.

W play off 3:1 dla Trefla, który awansował do półfinału.