Młyny Stoisław Koszalin z awansem w Pucharze Polski

Koszaliński zespół awansował do kolejnej fazy rozgrywek PGNiG Pucharu Polski piłkarek ręcznych. archiwum
W niedzielnym meczu 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski piłkarek ręcznych, Młyny Stoisław Koszalin pokonały na wyjeździe MKS PR Urbis Gniezno 30:27 (13:14).

Koszaliński zespół awansował do kolejnej fazy rozgrywek. Zwycięstwo nad liderem rozgrywek pierwszoligowej grupy A nie przyszło jednak łatwo.

Do przerwy na prowadzeniu różnicą jednej bramki były szczypiornistki z Gniezna. Po zmianie stron gospodynie meczu powiększyły przewagę do 6 trafień (37. min - 21:15). Koszaliński zespół potrzebował 10 minut, żeby odrobić straty (47. - 22:22).

Później rywalki odskakiwały jeszcze na 1-2 trafienia, ale w końcówce meczu górę wzięło doświadczenie występujących w Superlidze zawodniczek Młynów. Przy wyniku 26:26 (56.) zaliczyły serię czterech trafień, przesądzając o awansie.

Dodajmy, że w zespole Młynów zadebiutowała nowa zawodniczka, Karolina Mokrzka.

MKS PR Urbis Gniezno - Młyny Stoisław Koszalin 27:30 (14:13)
Młyny: Filończuk, Iwanycja - Urbaniak 3, Mazurek 6, Mączka 4, Lipok 5, Zaleśny 4, Haric 1, Mokrzka, Żukowska 6, Kurdzielewicz, Somionka 1.

Młyny Stoisław Koszalin - MKS Zagłębie Lubin 24:31. Niespodz...

Młyny Stoisław Koszalin - MKS FunFloor Perła Lublin 21:34 (10:19)

Młyny Stoisław Koszalin bez szans. Perła z Lublina błyszcza...