MŚ w strzelectwie - Klaudia Breś jedenasta w Baku w pistolecie na 10 metrów

Janek Wasiak
Breś 11 w na MŚ w Baku
Breś 11 w na MŚ w Baku Instagram/@klaudiabres
Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) zajęła w Baku 11. miejsce w strzeleckich mistrzostwach świata w pistolecie na 10 metrów. Złotą medalistką została Chinka Ranxin Jiang, srebro wywalczyła Greczynka Anna Korakaki, a brąz rodaczka triumfatorki Xue Li.

Natalii Król (Śląsk Wrocław) przypadła 33. lokata wśród 118 startujących. Trzecia z Polek Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań) była 113.

W rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji Oskarek Miliwek (Zawisza Bydgoszcz) uplasował się na 66. miejscu. Startowało 124 zawodników, a mistrzem świata został Chińczyk Bowen Zhang wyprzedzając Serba Damira Mikeca oraz Bułgara Kiryła Kirowa.

Czempionat globu, w którym startuje 21-osobowa reprezentacja Polski zakończy się 31 sierpnia.