MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Znamy kandydata na przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie. Funkcja ma być rotacyjna [WIDEO]

Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic
Wideo
od 7 lat
Artur Wezgraj jest kandydatem zwycięskiej Koalicji Obywatelskiej na przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie. Barbara Grygorcewicz zaś pokieruje pracami klubu radnych KO.

Szczegóły ustaleń wewnątrz Koalicji Obywatelskiej poznaliśmy podczas sobotniej (27 kwietnia) konferencji prasowej prezydenta-elekta Koszalina Tomasza Sobieraja, który przedstawił Artura Wezgraja, jako kandydata na przewodniczącego Rady Miasta.

- Wybierzemy go na pierwszej sesji, która odbędzie się 7 maja – Tomasz Sobieraj zdradził, że takie ustalenia zapadły po rozmowach wewnątrz KO i w szerszym gronie.

Na razie też nie będzie wybrane całe prezydium, rozmowy na temat ustalenia składu wiceprzewodniczących i szefów poszczególnych komisji, będą się toczyć później, już z udziałem nowego przewodniczącego Rady.

Prezydent-elekt podkreślił doświadczenie samorządowe Artura Wezgraja, byłego wieloletniego radnego miejskiego i wojewódzkiego.

Sam Artur Wezgraj dziękując na rekomendację mówił, że nie był bezpośrednio zaangażowany w ostatnie, burzliwe wydarzenia w koszalińskim ratuszu, które zaowocowały ostrą kampanią wyborczą. Jego kandydatura ma więc sprzyjać teraz łagodzeniu napięć w lokalnym samorządzie i lepszej współpracy.

Nowością jest natomiast deklaracja, że w połowie kadencji, czyli po 2,5 roku - Artur Wezgeraj odda się do dyspozycji radnych, gdyż wzorem ustaleń np. na szczeblu krajowym – stanowisko przewodniczącego ma być rotacyjne. Po tym czasie radni mają dokonać oceny dokonań szefa RM i ewentualnego wyboru nowego.

Poznaliśmy także nazwisko nowej przewodniczącej klubu radnych KO, którą została Barbara Grygorcewicz. Zapewniła ona, że radni KO będą pracować dla dobra mieszkańców Koszalina, a temu ma m.in. służyć wydajna praca 8 komisji Rady Miejskiej. Ustalenie ich składu w szczuplejszym w tej kadencji gronie 23 radnych to zadanie na najbliższą przyszłość.

Przypomnijmy, że w wyborach 7 kwietnia KO zdobyła 15 mandatów w koszalińskiej RM, po cztery mają Prawo i Sprawiedliwość oraz ugrupowanie ustępującego prezydenta Piotra Jedlińskiego Dumni z Koszalina.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera