MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza sesja nowej rady miejskiej w Koszalinie. Tomasz Sobieraj zaprzysiężony, Artur Wezgraj przewodniczącym [WIDEO, ZDJĘCIA]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Wideo
od 7 lat
Artur Wezgraj, naukowiec, kanclerz Politechniki Koszalińskiej, doświadczony samorządowiec, były radny miejski i wojewódzki, został wybrany na przewodniczącego Rady Miejskiej w Koszalinie. Szefów rad wybierano w całym regionie. Zaprzysiężono też nowych prezydentów, burmistrzów i wójtów.

Komisarze wyborczy zwoływali pierwsze posiedzenia rad miejskich i gminnych właśnie na poniedziałek i wtorek. W ich trakcie nowi radni wybierali swoich przewodniczących, ich zastępców, a nowo wybrani prezydenci, burmistrzowie i wójtowie składali ślubowanie.

W Koszalinie zaskoczenia nie było, bo kandydatem Koalicji Obywatelskiej, która ma zdecydowaną większość w radzie, został Artur Wezgraj. Naukowiec, samorządowiec, nie miał kontrkandydatów. Klub Trzeciej Drogi oraz klub Prawa i Sprawiedliwości zgodnie stwierdziły, że to dobry kandydat na szefa rady, więc swoich kandydatów nie zgłoszą. W tajnym głosowaniu wybrało go więc 23 z wszystkich 23 radnych miejskich nowej kadencji.

Wezgraj podziękował wszystkim za wybór. Dziękował nowemu prezydentowi Koszalina Tomaszowi Sobierajowi oraz obecnemu na sesji senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu. Przyznał, że między nimi nie było przyjaźni, była wielka różnica zdań, ale cieszy się, że potrafili się porozumieć dla dobra miasta.

Na wiceprzewodniczących było aż czworo kandydatów: Krystyna Kościńska i Izabela Wesołowska z KO, Miłosz Janczewski z PiS oraz Przemysław Krzyżanowski z TD. Ostatecznie po głosowaniu funkcję wiceprzewodniczącej będą pełniły Krystyna Kościńska oraz Izabela Wesołowska.

W Białogardzie w Radzie Miasta przewodniczącym został Karol Pietrzak z PiS a wiceprzewodniczącymi Piotr Skaskiewicz oraz Jan Sosnowski z lokalnych ugrupowań. W powiecie białogardzkim przewodniczącym jest od teraz Michał Walkusz (PiS), a już oficjalnie starostą Paweł Wiśniewski, dziennikarz, były szef miejscowego centrum kultury. W Kołobrzegu przewodniczącym został ponownie Bogdan Błaszczyk, a wiceprzewodniczącymi są od teraz Kamil Barwinek oraz Przemysław Kiełkowski. W Mielnie szefem rady miejskiej został Maciej Starnawski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera