Mundial: Niemcy zagrają z Anglikami!

Redakcja
Niemcy i Ghana to kolejne reprezentacje, które zagrają w fazie pucharowej MŚ. Po słabym meczu z Australią odpadli dziś Serbowie.

W meczu Australia - Serbia niespodziewanie lepsi okazali się Australijczycy, dotychczasowi outsiderzy w grupie D. Pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 69 minucie gry. Głową z kilku metrów tuż przy słupku uderzał Tim Cahill. Na 2:0 podwyższył już cztery minuty później Brett Holman. Australijczyk oddał piekielnie mocny strzał z ponad 30 metrów - bramka "stadiony świata".

Serbowie wrócili do gry w 84 minucie. Najpierw strzelał Tosic. Pozornie łatwy do obrony strzał przysporzył Schwarzerowi sporo kłopotów. Golkiper Australii wypuścił piłkę z rąk, dopadł do niej Pantelić i nie pozostało mu nic innego jak wpakować futbolówkę do bramki. Był to jednak tylko gol honorowy, a mecz zakończył się rezultatem 2:0 dla podopiecznych Pima Verbeeka.

W ostatnim meczu grupy D Niemcy pokonali reprezentację Ghany. Mecz był jednak bardzo wyrównany, a momentami to drużyna z Afryki przeważała na boisku. Najlepszą okazję do zdobycia bramki dla Ghany miał Asamoah. W 51 minucie przegrał jednak pojedynek sam na sam z Neuerem. Niemcy odpowiedzieli na akcję Asamoahy dziesięć minut później. Fantastycznym uderzeniem zza pola karnego popisał się Ozil. Kingson był w tej sytuacji bez szans.

Do fazy pucharowej awansowali Niemcy oraz Ghana. Zmierzą się odpowiednio z Anglią i USA.

Australia - Serbia 2:1

Cahill 69’, Holman 73’ - Pantelić 84’

Australia: 1. Schwarzer - 8. Wilkshire (82 19. Garcia), 6. Beauchamp, 2. Neill, 21. Carney - 7. Emerton, 5. Culina, 16. Valeri (66 14. Holman), 23. Bresciano (66 11. Chipperfield) - 4. Cahill, 9. Kennedy

Serbia: 1. Stojković - 6. Ivanović, 13. Luković, 5. Vidić, 16. Obradović - 17. Krasić (62 7. Tosić), 10. Stanković, 22. Kuzmanović (77 8. Lazović), 18. Ninković, 14. Jovanović - 15. Żigić (67 9. Pantelić)

Ghana - Niemcy 0:1

Ozil 80’

Ghana: 22. Kingson - 4. Pantsil, 5. Mensah, 8. Jonathan, 2. Sarpei - 6. Annan - 12. Tagoe (64 11. Muntari), 23. K. Boateng, 21. K. Asamoah, 13. Ayew (90+2 18. Adiyah) - 3. Gyan (82 14. Amoah)

Niemcy: 1. Neuer - 3. Friedrich, 17. Mertesacker, 20. J. Boateng (72 2. Jansen), 16. Lahm - 6. Khedira, 7. Schweinsteiger (81 18. Kroos) - 13. Mueller (67 15. Trochowski), 8. Ozil, 10. Podolski - 19. Cacau