Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mundurowi kontrolują miejsca zaznaczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku przeprowadzili działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie Koszalina.
Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku przeprowadzili działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie Koszalina. KMP Koszalin
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można wskazać miejsca, na jakie lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Chętnie z niej korzystamy. Policjanci również.

- Dzielnicowi z II koszalińskiego komisariatu wspólnie ze słuchaczami Szkoły Policji w Słupsku przeprowadzili działania, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na terenie Koszalina. Tym razem patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – informuje st. asp. Rafał Skoczylas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Zgłoszenia dotyczyły przede wszystkim spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz miejsc grupowania się osób bezdomnych. Policjanci zwrócili uwagę na wykroczenia najbardziej uciążliwe dla lokalnej społeczności, reagowali w przypadku niewłaściwie zaparkowanych pojazdów. Informowali również mieszkańców o potrzebie właściwego zabezpieczenia piwnic i pozostawionego w nich mienia.

- W trakcie działań dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami i zachęcali do kontaktu z nimi, w ramach kampanii „Dzielnicowi bliżej nas”. Takie spotkania mają na celu przybliżenie społeczeństwu osoby dzielnicowego, aby w przypadku zaistnienia potrzeby zainicjowania działań w swoim rejonie wiedzieli, do którego z funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc – wskazuje st. asp. Rafał Skoczylas.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie zachodniopomorskim działa od 20 września 2016 roku. Każdego roku za jej pośrednictwem policjanci otrzymują szereg zgłoszeń, dzięki którym wiedzą, jakie sytuacje i miejsca uznawane są przez mieszkańców za zagrożenia wpływające na ich poczucie bezpieczeństwa. Wystarczy nanieść na interaktywną mapę konkretny punkt i opisać, jakiego rodzaju problem w nim występuje.

Funkcjonariusze weryfikują te zgłoszenia, a jeżeli przekazane informacje się potwierdzą, zostają naniesione na mapę. Takie rozwiązanie umożliwia uszczegółowienie informacji nie tylko dotyczących samego miasta lub powiatu, ale też osiedla, dzielnicy, czy nawet ulicy.

- Należy jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112 – podkreśla st. asp. Rafał Skoczylas.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera