OPRAC.:
Mateusz Pietras
Natalia Kaczmarek w półfinale biegu na 400 metrów
Natalia Kaczmarek w półfinale biegu na 400 metrów PAP/ADAM WARZAWA
Natalia Kaczmarek czasem 50,02 sekundy wygrała swój bieg eliminacyjny startując z siódmego toru. Do półfinału nie awansowała obrończyni tytułu reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo. Zwyciężczynią eliminacji Dominikanka Paulino, która dystans 400 pokonała w czasie 49,90 sekundy. Przez kilkanaście minut najlepszy czas eliminacji należał do 25-letniej Polki. Półfinały w poniedziałek.

Forma godna medalu mistrzostw świata?

Natalia Kaczmarek przebiegła 400 m w 50,02 sekundy i pewnie awansowała do półfinału lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie zwalniając na końcowych metrach. Reprezentantka Polski wygrała pierwszy bieg eliminacyjny, w którym pobiegła na siódmym torze.

Rekord życiowy Kaczmarek wynosi 49,48, który uzyskała na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Polka nie uczestniczyła we wczorajszej sztafecie mieszanej 4x400 m, która zajęła ósme miejsce.

Do biegów półfinałowych nie zakwalifikowała się obrończyni tytułu i mistrzyni olimpijska Shaunae Miller-Uibo. Wracająca po macierzyństwie reprezentantka Bahamów w sowim biegu zajęła jedno z ostatnich miejsc.

Eliminacje w biegu na 400 metrów kobiet składały się z sześciu serii. Z każdego biegu do półfinału awansowały trzy najszybsze zawodniczki. Stawkę półfinalistek uzupełniło sześć zawodniczek z najlepszymi czasami.

W półfinale zaprezentuje się 24 zawodniczki.

Wygrała wicemistrzyni olimpijska Dominikanka Paulino - 49,90 s.

Dwa medale mistrzostw świata w rzucie młotem mężczyzn?

Dziś w finale wystąpi dwóch polskich lekkoatletów specjalizujących się w rzucie młotem. O medal powalczą pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek oraz aktualny wicemistrz świata Wojciech Nowicki.

Wczoraj w kwalifikacjach Fajdek rzucił 77,98 m, zaś wcześniej startujący Nowicki uzyskał rezultat o sześć centymetrów lepszy - 78,04.

Trzeci z młociarzy Marcin Wrotyński odpadł po odległości na 68,65.

Najlepszym zawodnikiem w eliminacjach był startujący w grupie A Ethan Katzberg, który wynikiem 81,18 ustanowił rekord Kanady. Katzberg uznawany jest za talent tej konkurencji jak i odkrycie sezonu. (PAP)