MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nielegalna bimbrownia zamknięta przez zachodniopomorską skarbówkę

Joanna Boroń
Joanna Boroń
KAS
Funkcjonariusze skontrolowali posesję w jednej z miejscowości gminy Rymań, gdzie produkowany był nielegalny alkohol. Pomysłowy „przedsiębiorca” ulokował swoją linię produkcyjną w pomieszczeniach gospodarczych i w mieszkaniu.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 53 litry gotowego alkoholu o różnej mocy (24 l -55%, 17 litrów - 40% I 12 litrów o mocy 30%) i 40 litrów zacieru do jego produkcji.

- Dodatkowo zatrzymaliśmy sprzęt wykorzystywany do nielegalnej produkcji alkoholu. Towar zabezpieczyliśmy jako dowód w sprawie. Teraz sprawą zajmie się komórka dochodzeniowo śledcza Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego - informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W działaniach wspierali nas policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kołobrzegu. Sprawca zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za przestępstwo nielegalnej produkcji alkoholu.

Sankcje za nielegalną produkcję alkoholu
Za nielegalne wytwarzanie alkoholu grozi nawet kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą - pozbawieniem wolności do trzech lat.

Nielegalny alkohol jest niebezpieczny
Małgorzata Brzoza przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera