Nieprawdopodobny przebieg półfinału. Awans SPR Pogoni! [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
SPR Pogoń - AZS Koszalin 21:19
SPR Pogoń - AZS Koszalin 21:19 Andrzej Szkocki/Polska Press
Piłka ręczna. Drużyna szczypiornistek SPR Pogoni Szczecin wywalczyła awans do finału Pucharu Polski. Po dramatycznym meczu pokonała w środę AZS Koszalin 21:19.

Zbudowany z niezłym rozmachem zespół zawodził w meczach ligowych. Nie potrafił w tym sezonie wygrać meczu z mocnym przeciwnikiem i szczeciniankom pozostanie walka co najwyżej o 4. pozycję.

Pocieszeniem były występy pucharowe. W europejskim Challenge Cup Pogoń jeszcze nie trafiła na mocnego przeciwnika i... jest już w półfinale. W kwietniu zagra z Holenderkami. W Pucharze Polski też bez większego wysiłku znalazła się w najlepszej czwórce i... w dodatku miała duże szczęście w losowaniu. Pogoń trafiła na najłatwiejszego możliwego rywala (w drugim półfinale grały zespoły Zagłębia Lubin i Perły Lublin, czyli najmocniejsze obecnie ekipy w Polsce) i była gospodarzem decydującego (jedynego) meczu. I jeszcze dwa ważne aspekty, które miały przemawiać za szczecińską drużyną - pełny skład (zabrakło jedynie kontuzjowanej od dłuższego czasu Natalii Nosek) i większa mobilizacja, by nie zanotować trzeciej porażki z lokalnym rywalem.

Początek meczu niczego dobrego nie wróżył. Podopieczne Nevena Hrupeca grały nerwowo i przez to popełniały sporo błędów. Akademiczki szybko zaczęły budować swoją przewagę. Już po 8 minutach prowadziły 5:2, po kolejnych 10 - 10:4. Gdy tylko Pogoń mogła rzucić 2 bramki z rzędu - automatycznie lepiej funkcjonowała defensywa koszalinianek, a w bramce bardzo dobrze spisywała się Iza Prudzienica.

Do przerwy przewaga była wyraźna (14:7), ale... u pań wszystko jest możliwe, więc kibice nadal wierzyli. Po zmianie stron - AZS kontrolował boiskowe wydarzenia, ale tylko do 40. minuty (16:9), bo wtedy rozpoczął się ich kryzys. Akademiczki zaczęły się spieszyć i gubiły piłki. Pogoń kontrowała i w 47. minucie przegrywała 15:16. Zaczęła się nerwówka, ale Pogoń nie wypuściła tej szansy. W 57. minucie na 20:19 rzuciła Jelena Agbaba. Pogoń wybroniła akcję rywalek - choć grała w osłabieniu - a na wagę awansu rzuciła ze skrzydła Daria Szynkaruk.

Ostatecznie Pogoń wygrała 21:19 (7:14) i zagra w maju w finale (w Poznaniu) z Zagłębiem Lubin (22:11 z Perłą w półfinale). Rok temu szczecińska siódemka też grała w finale, ale uległa Perle.

SPR Pogoń Szczecin - AZS Koszalin 21:19 (7:14)
Pogoń: Pruenster, Wawrzynkowska - Dezić 6, Cebula 3, Płomińska 3, Agbaba 2, Bozović 2, Zawistowska 2, Wołoszyk 1, Szynkaruk 1, Noga 1, Urbańska, Janas, Kochaniak, Blazević.

Materiał oryginalny: Nieprawdopodobny przebieg półfinału. Awans SPR Pogoni! [ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński