Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy program SOS Wiosek Dziecięcych. Pomoc dla rodzin w Koszalinie i gminie Karlino

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
SOS Wioska Dziecięca w Karlinie działa od 16 lat. Pomoc otrzymują tu dzieciaki z całego kraju.
SOS Wioska Dziecięca w Karlinie działa od 16 lat. Pomoc otrzymują tu dzieciaki z całego kraju. Fot. Radek Koleśnik
Grupy wsparcia dla kobiet, zajęcia świetlicowe dla dzieci, pomoc terapeutów, a nawet porady dietetyka - Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce rusza z trzyletnim programem wsparcia dla rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji.

- To dla nas duże wyzwanie, bowiem projekt na który w ubiegłym roku pozyskaliśmy dofinansowanie z RPO zaplanowany jest na trzy lata i realizowany będzie w bardzo szerokim zakresie – mówi Tomasz Rusiecki, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Karlino. - Wracamy do Mierzyna, gdzie zlokalizowany został budynek socjalny. Ze środowiska szkolnego wiemy, że nasze działania są tu potrzebne. Prowadzić je będziemy w placówce wsparcia dziennego. W Koszalinie projekt opierać się będzie na pracy specjalistycznej placówki wsparcia dziennego o wdzięcznej nazwie „Pozytywka”, która dział przy ul. Piłsudskiego.

Zobacz także: Otwarcie przebudowanej ul. Władysława IV w Koszalinie. Mówi prezydent Piotr Jedliński

Projekt „Pomocna dłoń – kompleksowy program wsparcia dziecka i rodziny” powstaje na mocnym fundamencie – od dziesięciu lat rodziny z terenu Pomorza Środkowego korzystają ze wsparcia, które oferują Wioski Dziecięce. W ramach działań zaplanowano m.in. zajęcia świetlicowe dla dzieci w Mierzynie i Koszalinie, które obejmują pomoc w nauce, wsparcie specjalistów (np. logopedy), organizację czasu wolnego w formie zabaw i zajęć sportowych oraz rozwój zainteresowań. Organizowane będą spotkania grupy wsparcia dla kobiet, warsztaty dla rodziców. Rodziny zostaną objęte wsparciem wykwalifikowanych specjalistów: psychologa, psychoterapeuty, psychiatry dziecięcego i terapeuty uzależnień. Będzie można otrzymać pomoc w lepszym radzeniu sobie z budżetem domowym oraz planowaniem wydatków, ale też skorzystać z porad dietetyka i prawnika. Kiedy tylko sytuacja epidemiczna na to pozwoli, organizowane będą wyjazdy rodzinne połączone z warsztatami prowadzonymi przez specjalistów.
Projekt skierowany jest do osób, które przeżywają trudności w codziennym funkcjonowaniu. Warunkiem otrzymania bezpłatnego wsparcia jest udział w rekrutacji i zakwalifikowanie się na listę beneficjentów. Rekrutacja do projektu prowadzona będzie do 31 marca. Wsparcie otrzyma co najmniej 156 osób.

Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na stronie internetowej wioskisos.org/projekty-unii-europejskiej w zakładce Pomocna dłoń oraz w biurze projektu w Karlinie (ul. Kościuszki 48M) i Koszalinie (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 47). Kontakt mailowy: [email protected] oraz [email protected]. Kontakt telefoniczny: 728 879 930 oraz 532 757 546.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Organizuje różnorodne formy pomocy dzieciom, aby jak najlepiej przygotować je do dorosłego życia. SOS Wioska Dziecięca w Karlinie działa od 16 lat. Pomoc otrzymują tu dzieciaki z całego kraju. W tym roku - to już pewne - kolejna mama SOS zacznie opiekę nad dziećmi. W Koszalinie Stowarzyszenie prowadzi Młodzieżową Wspólnotę Mieszkaniową. Podopieczni SOS uczą się tu prowadzenia gospodarstwa domowego, podejmuje prace sezonowe, praktyki i przygotowuje się do udanego startu na rynku pracy.
Stowarzyszenie działa też w całym regionie. W ramach działań profilaktycznych realizuje Program Umacniania „SOS Rodzinie”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo