Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowy PSZOK. Tutaj oddasz "trudne" śmieci - opony, baterie, akumulatory, wielkie gabaryty

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
profil FB Piotr Jedliński
1 września w Koszalinie zostanie otwarty gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Na Skwierzynkę 2. Operatorem punktu będzie miejska spółka PGK, która wygrała przetarg na jego prowadzenie.

PSZOK to miejsce, do którego mieszkańcy Koszalina, w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, mogą bezpłatnie dostarczyć selektywnie zebrane odpady komunalne wytworzone w swoich gospodarstwach domowych.

Co dokładnie można tu przywieźć? Odpady zielone, odpady ulegające biodegradacji; resztki farb, lakierów, klejów, żywic, środków do konserwacji i ochrony drewna; odpady budowlane i rozbiórkowe w ilości nieprzekraczającej 100 kg rocznie na gospodarstwo domowe; rozpuszczalniki, środki czyszczące, substancje do wywabiania plam i opakowania po nich; zbiorniki po aerozolach, pozostałości po domowych środkach do dezynfekcji i dezynsekcji; środki ochrony roślin oraz opakowania po nich; przeterminowane leki i opakowania po nich; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; baterie i akumulatory; odpady wielkogabarytowe, w tym meble; zużyte kartridże i tonery; lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć w tym świetlówki, termometry, przełączniki; zużyte opony z samochodów osobowych.

Przyjęcie tych odpadów odbywa się za okazaniem pracownikowi PSZOK-u potwierdzenia wniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami za poprzedni miesiąc kalendarzowy, a w przypadku zabudowy wielorodzinnej - ważnego zaświadczenia wydanego przez zarządcę nieruchomości o zamieszkaniu na danej nieruchomości lub innego dokumentu potwierdzającego zamieszkanie na danej nieruchomości. Zaświadczenie to jest ważne 6 miesięcy od dnia jego wystawienia przez zarządcę.

Budowa punktu została dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Całkowita wartość projektu była szacowana na 1,2 mln złotych, wartość dofinansowania: 85%, czyli 825 389,33 złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Giganci zatruwają świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera