Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uważaj, gdzie wyrzucasz śmieci. Kary nawet do pięciu tysięcy złotych [ZDJĘCIA]

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Podczas wycieczki rowerowej nasz czytelnik zwrócił uwagę na hałdę śmieci przy ulicy Sarzyńskiej w Koszalinie, nieopodal cmentarza. - Jakby ktoś podjechał ciężarówką i wyrzucił zawartość naczepy. Skandal, że takie rzeczy dzieją się w cywilizowanym świecie, gdzie przecież mamy dostęp do miejsc, gdzie można składować odpady - słyszmy od jednego z mieszkańców.

- Ludzie wyrzucają śmieci gdzie popadnie. Fatalnie wygląda w tym względzie na przykład ulica Kolejowa, okolice wiaduktu na Szczecińskiej czy Kamieniarska, przy trasie wąskotorówki. Dlatego apeluję o więcej patroli i fotopułapek - dodaje koszalinianin.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące śmieci przy ul. Sarzyńskiej - potwierdził Piotr Simiński, komendant Straży Miejskiej w Koszalinie. - Nasz pracownik był na miejscu. Leżą tam głównie stosy ubrań i opony. PGK zajmie się uprzątnięciem tej okolicy. Obecnie na terenie Koszalina działa 18 fotopułapek. W przyszłości planujemy montaż nowych urządzeń, ale z wiadomych względów nie możemy zdradzać ich lokalizacji - dodał.

Przypomnijmy, że osobom, które wyrzucają śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych, grozi mandat w wysokości 500 złotych. Jeśli dana osoba nie przyzna się do winy i sprawa trafi do sądu, tu - w razie udowodnienia czynu zabronionego - grozi kara w wysokości 5000 złotych.

W Koszalinie są odpowiednie miejsca do darmowego składowania odpadów, w tym także opon. To tzw. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Komunalnej 5 oraz Na Skwierzynkę 2. Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 oraz w soboty w godz. 8.00-13.00. W razie dodatkowych pytań, można dzwonić także pod numer telefonu: 505-062-184 lub 508-373-464. W przypadku odpadów budowlanych powyżej 100 kg można je oddawać odpłatnie w punkcie przy ulicy Władysława IV 149. Odpady budowlane w ilości do 100 kg w ciągu roku na gospodarstwo domowe przyjmowane są w podanych wyżej PSZOK-ach.

- Ostatnio, jeśli chodzi o śmieci, największy problem mamy z odpadami budowlanymi i samochodowymi. Przykładowo część podwykonawców, którzy podejmują się remontów mieszkań, oferuje zleceniodawcom, że za niewielką opłatą zabierze też odpady. A te potem wyrzucane są gdzieś po drodze. Dlatego, jeśli już zlecamy tego typu usługi przy remontach, pytajmy, gdzie odpady trafią. Prośmy o potwierdzenie na piśmie. W ten sposób ograniczymy ten proceder - podsumował Piotr Simiński.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera