MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oni będą wiceprezydentami Koszalina. Tomasz Sobieraj podał nazwiska [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jakub Roszkowski
Jakub Roszkowski
Wideo
od 7 lat
Beata Górecka oraz Sebastian Tałaj i Tomasz Bernacki będą zastępcami prezydenta Koszalina, a Marii Czesyk powierzono pełnienie obowiązków sekretarza miasta. Dotychczasowemu wręczono już wypowiedzenie.

Nowy prezydent Koszalina Tomasz Sobieraj przedstawił właśnie nowe kierownictwo koszalińskiego ratusza. Niespodzianki? Chyba nie, bo i o Tałaju i Bernackim mówiło się już od pewnego czasu, natomiast nazwisko pani wiceprezydent może być małym zaskoczeniem.

- Pani Beata Górecka będzie pełniła funkcję pierwszego zastępcy prezydenta i została już powołana na to stanowisko. Natomiast panowie Sebastian Tałaj i Tomasz Bernacki muszą poczekać aż wygasną ich mandaty radnych. Prawdopodobnie nastąpi to już jutro - powiedział w środę prezydent Sobieraj.

Wyjaśnijmy, obaj panowie zdobyli mandaty radnych, ale ponieważ nie mogą ich łączyć z funkcją zastępcy prezydenta, z mandatów rezygnują, a na ich miejsce wejdą kolejni z listy Koalicji Obywatelskiej, czyli Anetta Urbaniak oraz Małgorzata Leśniewska - Lorek.

Wróćmy do kierownictwa ratusza. Beata Górecka studiowała historię i stosunki międzynarodowe w Słupsku, skończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania finansami. Do 2017 roku pracowała w koszalińskim ratuszu w referacie funduszy.

- Rozwój to proces. Musimy wejść do urzędu, zobaczyć co się w nim zadziało do tej pory i wtedy dokonamy oceny. Tak, zacznę od rewizji, analizy tego, co się dzieje, a wtedy dopiero zapadną decyzje - powiedziała nowa pani wiceprezydent.

Sebastian Tałaj będzie odpowiedzialny za oświatę, kulturę, sprawy społeczne. Jest nauczycielem, doświadczonym samorządowcem, utytułowanym sportowcem.

- To wielkie zobowiązanie dla mnie, uczniowie, rodzice i nauczyciele, właśnie w tej kolejności, są dla mnie najważniejsi. To dla mnie ogromne wyzwanie, ale też szansa na uporządkowanie wielu spraw w mieście - powiedział, komentując nominację.

Podobnie Tomasz Bernacki, który ma być odpowiedzialny za sprawy komunalne, przede wszystkim inwestycje drogowe.

- Tak, to priorytet, jeśli chodzi o drogi. Te są w złym stanie i nie da się tego ukryć. Konieczna jest pilna analiza i szybkie decyzje - przyznał.

Pełniącą obowiązku sekretarza miasta będzie Maria Czesyk, urzędnik z ogromnym doświadczeniem.

- Pani Maria przejmuje obowiązki od pana Tomasza Czuczaka, który już otrzymał wypowiedzenie z pracy. Za trzy miesiące pani Maria obejmie oficjalnie tę fukcję. Pan Tomasz Czuczak odchodzi z ratusza - usłyszeliśmy.

Co ze skarbnikiem miasta? - Ta rozmowa jeszcze przede mną, decyzje w tej kwestii jeszcze nie zapadły - odpowiedział prezydent Tomasz Sobieraj.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera