Ostatnie testy naszych czwartoligowców [zdjęcia]

W Dygowie Rasel (błękitne koszulki) zremisował z Bałtykiem
W Dygowie Rasel (błękitne koszulki) zremisował z Bałtykiem Jacek Wójcik
Bałtyk okupił kontuzjami wygraną w Dygowie. Wygrana i remis beniaminków.

Na tydzień przed startem sezonu 2016/2017 ostatnie kontrolne mecze rozegrała większość z ośmiu czwartoligowych drużyn z naszego regionu. Wolny weekend mieli tylko piłkarze spadkowicza z III ligi, Drawy Drawsko Pom.

- Ostatni sparing mamy zaplanowany we wtorek ze Spartą w Gryficach - poinformował trener Drawy, Andrzej Pedrycz.

Dwaj czwartoligowcy spotkali się na boisku w Dygowie. Miejscowy Rasel po ciekawym spotkaniu uległ 0:1 (0:1) spadkowiczowi z III ligi, Bałtykowi Koszalin. Jedyną bramkę zdobył w pierwszej połowie Łukasz Szymański z rzutu wolnego. Goście okupili wygraną kontuzjami dwóch zawodników. Michał Czenko skręcił kostkę i jest wątpliwe, by mógł wystąpić za tydzień na inaugurację sezonu (przerwa może potrwać 2-3 tygodnie). Z kolei Ł. Szymański zakończył mecz z rozbitym łukiem brwiowym.

W piątek w Kamieniu Pomorskim Astra Ustronie Morskie pokonała tamtejszego Gryfa 3:2 (1:1). Wszystkie bramki dla gości zdobyli zawodnicy testowani. Trener Astry Robert Żolik wciąż jest na etapie kompletowania zespołu. Z wiosennej kadry zostali tylko Marek Zdanowicz, Maciej Płomiński i Daniel Miłoszewicz. Po półrocznej przerwie występy wznowił Konrad Rokicki. Dodajmy, że po niespodziewanym odejściu do Gwardii Koszalin przymierzanego do Astry Macieja Dulewicza (wcześniej Bałtyk Koszalin), klub z Ustronia ma problem z obsadą bramki.

Inny zespół z powiatu kołobrzeskiego, Olimp Gościno, przegrał wyjazdowy mecz z Wichrem Brojce 0:1 (0:0). Bramkę zdobył znany z występów w Kotwicy Kołobrzeg i Raselu, Ołeksandr Żdanow. W Białogardzie MKP Szczecinek zremisował ze spadkowiczem z IV ligi, Iskrą, 1:1 (0:0). Prowadzenie zapewnił gospodarzom Łukasz Jarzębski, a wyrównał Patryk Kowalczyk.

Ostatnie testy zaliczyły dwa zespoły beniaminków IV ligi. Szykująca się do historycznego, pierwszego sezonu na tym szczeblu rozgrywkowym Arkadia Malechowo podejmowała w sobotę Darłovię Darłowo. Podopieczni trenera Piotra Stefanowa pokonali grającego dwie klasy niżej rywala 4:1 (1:1). Pierwsza część meczu miała dość wyrównany przebieg. Po zmianie stron dominował już zespół beniaminka, który trzy z czterech goli zdobył po stałych fragmentach gry. Na listę strzelców wpisali się Łukasz Cygan i Kamil Kowalski, a dwa pozostałe trafienia były zasługą testowanych zawodników.

Drugi z beniaminków, Gryf Polanów, na koniec okresu przygotowawczego podejmował Start Miastko. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2 (2:1). Gospodarze prowadzili już 2:0 po dwóch trafieniach Konrada Romańczyka, ale później w ich grę wkradło się rozluźnienie i goście odrobili straty. Przygotowania były rwane.