Piłka nożna > Towarzysko: Wybrzeże Rewalskie - Astra Ustronie Morskie 4:2 (0:1)

Kapitan Astry Stanisław Gontek.
Kapitan Astry Stanisław Gontek. Fot. Jacek Wójcik
Piłkarze trzecioligowej Astry Ustronie Morskie ulegli 2:4 (1:0) w sparingowym meczu występującej klasę niżej jedenastce Wybrzeża Rewalskiego Rewal.

Goście prowadzili do przerwy po bardzo ładnej bramce Andrzeja Wojciechowskiego (strzał prawą nogą z 20 metrów w okienko bramki). Po zmianie stron trener Robert Żolik dokonał siedmiu zmian, wprowadzając na boisko kilku testowanych zawodników. Przewagę uzyskało Wybrzeże, które w tej odsłonie zdobyło aż cztery gole.

- W pierwszej połowie zagrał skład, który powinien być wyjściowym, i wyglądało to nieźle. Po przerwie i zmianach było gorzej. Zrezygnowałem z części testowanych zawodników - powiedział trener Astry Robert Żolik.

Odesłani zostali m.in. zawodnicy Górnika Wałbrzych Bartłomiej Warzecha i Marcin Zazulak, których wcześniej testował również Bałtyk Koszalin. Dodajmy, że z różnych powodów w Astrze zabrakło Arkadiusza Malca, Mirosława Wawerczaka i Przemysława Rodaka.

Wybrzeże Rewalskie Rewal - Astra Ustroni Morskie 4:2 (0:1)
Bramki: Cynkiej 2, Michalski, Włodarczyk - Wojciechowski, Itczak.
Astra: Konieczny - Gontek, Krzeszewski, Płomiński, Lamparski, Dondera, Kotowski, Wudarczyk, Rakowski, Wojciechowski, Rutkowski. Na zmiany wchodzili: Itczak, Warzecha, Zazulak, Galant i czterech testowanych.