Piłka ręczna: AZS Politechnika lepszy od Startu

Sylwia Matuszczyk (z piłką) zdobyła 12 bramek.
Sylwia Matuszczyk (z piłką) zdobyła 12 bramek. Jacek Wójcik
Zwycięstwem zakończyły występy w 2012 roku piłkarki ręczne AZS Politechniki Koszalińskiej. W meczu 12. kolejki Superligi PGNiG Kobiet pokonały Start Elbląg 30:27 (16:18).

Dzisiejsze spotkanie było zarazem meczem inauguracyjnym rundy rewanżowej rozgrywek. Akademiczki przystąpiły do niego po trzech porażkach z rzędu.

Pierwsza połowa spotkania nie ułożyła się po myśli naszej drużyny, przede wszystkim za sprawą fatalnego początku (2:7 po 7 minutach gry). Później z każdą minutą było lepiej. Koszalinianki wkładały wiele energii w obronę i to zaczęło przynosić wyniki.

Druga połowa rozgrywana była już pod dyktando Politechniki. W 38 minucie nasz zespół wyszedł na pierwsze prowadzenie w meczu 21:20, a pięć minut później osiągnął najwyższą przewagę w tym spotkaniu, 5 bramek (26:21, później było jeszcze 30:25).

W koszalińskim zespole bardzo dobry występ zanotowała Sylwia Matuszczyk, która zdobyła aż 12 bramek. W bramce świetne zawody rozegrała w drugiej połowie Sołomija Sziwierska.

AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 30:27 (16:18)

AZS: Sziwierska, Piechnik - Bilenia 2, Dworaczyk 7, Muchocka 2, Chmiel, Odrowska, Koprowska 2, Dąbrowska 5, Matuszczyk 12.

Najwięcej dla Startu: Wolska 5, Białoszewska 4, Szymańska 4.