Piłka ręczna: Mistrzynie za mocne. AZS Politechnika - Vistal Łączpol 22:28 [zdjęcia]

Po pięciu ligowych zwycięstwach w nowej hali widowiskowo-sportowej koszalińskie akademiczki doznały w niej pierwszej porażki w meczu kończącym pierwszą rundę rozgrywek Superligi PGNiG Kobiet.
AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia 22:28

Kluczowe dla losów meczu były jego pierwsze minuty, w których Vistal zdominował wydarzenia na parkiecie. Po 10 minutach gry było aż 9:2 dla gdynianek, które mogły od tego momentu skupić się na kontrolowaniu wyniku.

W drugiej połowie przewaga mistrzyń Polski dochodziła do 11 bramek. Ambitna walka do końca pozwoliła koszaliniankom zmniejszyć rozmiary porażki.

- Zabrakło nam dzisiaj płynności w ataku. Było sporo wymuszonych rzutów. Z tego brały się straty i przeciwnik nas kontrował. To było naszą największą bolączką. Musimy szybko stanąć na nogach i powalczyć w środę ze Startem Elbląg - powiedział trener Politechniki, Waldemar Szafulski.

AZS Politechnika Koszalińska - Vistal Łączpol Gdynia 22:28 (10:16)

Politechnika: Sziwierska - Kobyłecka 3, Gajdzis, Bilenia, Dworaczyk 3, Muchocka 3, Łach, Chmiel 1, Odrowska 3, Koprowska, Nowicka, Dąbrowska 4, Matuszczyk 5.

Najwięcej dla Vistalu: Kulwińska 6, Koniuszaniec 5, Zych 4.