Piłka ręczna: Porażka akademiczek w Lublinie

AZS Politechnika Koszalińska
AZS Politechnika Koszalińska Archiwum
W zaległym meczu z 8. kolejki Superligi PGNiG Kobiet, SPR Lublin pokonał w środę KU AZS Politechnika Koszalińska 37:28 (21:12).

Spotkanie rozpoczęło się z 45-minutowym opóźnieniem spowodowanym korkiem na trasie Warszawa - Lublin, w którym utknął bus wiozący nasz zespół.

Do 6 minuty spotkania utrzymywał się remis. Od stanu 3:3 rywalki zdobyły 5 bramek z rzędu i do końca meczu nie oddały prowadzenia.

Pierwszą połowę SPR zakończyło z przewagą 9 goli. Koszalinianki dobrze rozpoczęły drugą połowę. W 44 min udało się zredukować straty do 3 bramek (22:25).

Niestety, SPR odpowiedział serią 4 goli z rzędu i nie pozwolił Politechnice zbliżyć się do końca spotkania na mniej niż 5 trafień.

- Były problemy na rozegraniu i w obronie, a w ataku brakowało nam rytmu. SPR sporo kontrował w pierwszej połowie. Sporo bramek z drugiej linii zdobyła też Wojtas, a Małek często mijała strefę - podsumował trener Politechniki, Waldemar Szafulski.

SPR Lublin - KU AZS Politechnika Koszalińska 37:28 (21:12)

Poliltechnika: Sziwierska, Piechnik - Kobyłecka 2, Gajdzis 1, Bilenia 3, Dworaczyk 2, Muchocka 6, Chmiel, Odrowska 5, Koprowska 2, Dąbrowska 3, Matuszczyk 4.

Najwięcej bramek dla SPR: Małek 9, Wojtas 9, Kocela 6, Repelewska 6.