Piłkarze GKS Manowo awansowali do IV ligi [ZDJĘCIA]

Damian Więckowski celebruje gola na 7:1. 32-letni obrońca wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej chorobą. W Malechowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i są to jego pierwsze gole zdobyte dla klubu z Manowa w ósmym sezonie występów w jego barwach! Jacek Wójcik
Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu 2023/2024 piłkarze GKS Manowo zapewnili sobie awans do IV ligi.

W rozegranej 30 maja 28. serii spotkań w Klasie Okręgowej (grupa 3.), GKS Manowo rozbił na wyjeździe Arkadię Malechowo aż 9:1 (3:0). Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek podopieczni trenera Łukasza Drożdżala mają 8 punktów przewagi nad drugim Zefirem Wyszewo, co oznacza, że rywale nie mogą już ich prześcignąć w tabeli.

Okazałym dorobkiem bramkowym w Malechowie podzielili się: Konrad Romańczyk (2), Damian Więckowski (2), Miłosz Kozioł, Dominik Sypek, Adrian Szatkowski, Dawid Surówka i Leszek Pazdur. Dla Arkadii, która spada do Klasy A, honorowego gola strzelił Kacper Wielgosiński przy stanie 0:4.

Warto dodać, że GKS Manowo w tym sezonie nie przegrał żadnego meczu (25 zwycięstw i 3 remisy). Po ostatnim weekendzie bez porażki były jeszcze tylko 3 inne kluby w Polsce na 1274 rywalizujące na poziomie od ekstraklasy do okręgówki!

Klub z Manowa wraca do IV ligi po dwóch latach przerwy. Blisko tego było już w pierwszym sezonie po spadku. Po zajęciu 2. miejsca w okręgówce rywalizował w barażach. Po pokonaniu Iny Ińsko, GKS zremisował u siebie 1:1 z czwartoligowym MKP Szczecinek, by ulec 2:4 w rzutach karnych. W tym sezonie udział w barażach z grupy 3. ma już zapewniony Zefir Wyszewo.

Wyniki innych dzisiejszych meczów okręgówki:

Grupa 3.
Vimobilia Będzino - Wybrzeże Biesiekierz 1:1, Sława Sławno - Astra Ustronie Morskie 2:0, Radew Białogórzyno - Victoria Sianów 0:5, Sokół Karlino - Pomorzanin Sławoborze 5:3, Zefir Wyszewo - Wiekowianka Wiekowo 6:1, Gryf Polanów - Głaz Tychowo 7:0.
Grupa 4.
Olimp Złocieniec - Ina Recz 2:0, Lech Czaplinek - Pogoń Barlinek 2:1, Gavia Choszczno - Zorza Dobrzany 5:1, Ina Ińsko - Kłos Pełczyce 2:1, Sokół Suliszewo - Orzeł Bierzwnik 0:7, Santos Kłębowiec - Drawa Drawsko Pom. 4:3, Korona Człopa - Calisia Kalisz Pom. 0:4, Sokół Pyrzyce - Pogoń Połczyn-Zdrój 2:3.