MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Plażowa kontrofensywa w Kołobrzegu

Monika Makoś [email protected]
Wczorajsze spacery po kołobrzeskiej plaży. Za widocznym w tle molo zaczyna się zamknięty obecnie odcinek.
Wczorajsze spacery po kołobrzeskiej plaży. Za widocznym w tle molo zaczyna się zamknięty obecnie odcinek. Fot. Michał Świderski
Naklejki i ulotki w pociągach oraz happeningi w czterech największych miastach Polski mają zachęcać do przyjazdu do Kołobrzegu po tym, jak w świat poszła informacja o niewybuchach na plaży.

Miasto chce teraz zatrzeć niekorzystne wrażenie, jakie powstało po informacji w mediach, że plaże w Kołobrzegu usiane są niewybuchami pozostałymi po II wojnie światowej i że latem będą zamknięte. Jeżeli samorządowi się to nie uda, mieszkańcy mogą stracić na mniejszym zainteresowaniu turystów wypoczynkiem w mieście. Gra idzie o sporą, stawkę bo przychody z turystyki w Kołobrzegu szacowane są na kilkadziesiąt milionów złotych rocznie.

Sporo do zrobienie w tej sprawie ma Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Kołobrzegu.
- Pierwsze duże akcje rozpoczną się już w kwietniu. Wtedy będziemy zapraszać na długi weekend majowy - mówi Marta Ostapiec dyrektor CPiIT. - Na początek organizujemy happenigi we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Poznaniu. Poprzedzone one będą dużą akcją informacyjną w jednej z ogólnopolskich rozgłośni radiowych.

Do czterech największych miast w kraju zostanie przeniesiony kawałek plaży, na której będzie można spotkać kolorowych plażowiczów. Podczas happenigu organizowane będą konkursy. Jeden z nich będzie polegał na odnalezieniu ukrytej wiadomości. W jej odnalezieniu będzie miała pomóc "mapa skarbów". Do wygrania oprócz gadżetów z logo miasta są też m.in. pobyty w kołobrzeskich hotelach i ośrodkach spa&wellness.
Jest też już gotowy plan promocji miasta w pociągach Tanich Linii Kolejowych (naklejki i ulotki), taksówkach (ulotki) i na lotniskach (spoty wyświetlane na telebimach).

Miasto chce też bardziej rozreklamować plażę zachodnią. W tym celu na ulicach Kołobrzegu mogą pojawić się plażobusy, którymi będzie można za darmo dojechać na tę plażę.

A co z plażą centralną? Obecnie trwają tam prace związane z budową umocnień brzegowych. Inwestorem jest Urząd Morski w Słupsku. Inwestycja warta jest 50 milionów złotych i ma sprawić, że plaża w Kołobrzegu będzie w końcu szeroka. Po kilku dniach pracy okazało się, że piasek kryje spory arsenał niewybuchów. Żeby je wyciągnąć, zamknięto trzykilometrowy odcinek plaży, od ośrodka Bałtyk do Arki. Do sezonu saperzy z Eko-Min mają oczyścić połowę. O ile Urząd Morski znajdzie pieniądze na ich dalszą prace.

- Żeby zapłacić za oczyszczenie z niewybuchów plaży w Kołobrzegu, będziemy musieli prawdopodobnie zmniejszyć zakres budowy opaski narzutu kamiennego na zachód od nowej grobli w kołobrzeskim Ekoparku Wschodnim - mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku.

Czytaj e-wydanie »

Motoryzacja do pełna! Ogłoszenia z Twojego regionu, testy, porady, informacje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!