Pływanie > Medale Znicza w Szczecinie

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy MKS Znicz Koszalin podczas Drużynowych Mistrzostw Województw w pływaniu dwunastolatków. W Szczecinie wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej, ustępując tylko zawodnikom MKS Szczecin.

Koszalinianie stawali na podium 25 razy (7 złotych, 12 srebrnych i 6 brązowych medali), a szczecinianie wywalczyli 31 medali (15-9-7).

Wśród dziewcząt jedną z najlepszych pływaczek była Patrycja Dziadkowiak. Zdobyła złote medale na 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym, ponadto byłą druga na 100 m st. klasycznym, a także płynęła w składzie zwycięskiej sztafety mieszanej 4x50 m dow. i drugiej w wyścigu 4x100 m dow. dziewcząt.

W sztafecie mieszanej startowali ponadto Dawid Borysiewicz, Filip Jaworski i Alicja Pomian. W dziewczęcej sztafecie startowały również: Wiktoria Osenkowska, Anna Piotrowska i Alicja Pomian. Ostatnia z wymienionych wywalczyła również indywidualne srebro na 50 m dow.
W rywalizacji chłopców sześć razy na podium stawał F. Jaworski (4 srebrne, 2 brązowe), a czterokrotnie D. Borysiewicz (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy).