Pływanie > Znicz Koszalin trzeci drużynowo

W Szczecinie odbyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12- i 13-letnich w pływaniu. W obydwu kategoriach trzecie miejsca zajmowali wychowankowie MKS Znicz Koszalin.

Zarówno wśród 12-, jak i 13-latków zespołowo zwyciężył MKP Szczecin.

W indywidualnych startach trzy pierwsze miejsca wywalczył Kacper Biernacki ze Znicza, na 100 metrów stylem dowolnym oraz na 100 i 200 m grzbietowym. Ponadto zdobył dwa medalowe miejsce w sztafetach mieszanych. W rywalizacji na dystansie 4x50 m st. dowolnym sztafeta w składzie Krzysztof Mikulski, Kacper Biernacki, Justyna Kasprowicz i Natalia Kowalik zajęła pierwsze miejsce, a 4x50 m st. zmiennym (Biernacki, Mikulski, Nikola Kietrys, Kowalik) drugie.

W klasyfikacji na najlepszych zawodników w kategorii 13-latków wśród chłopców K. Biernacki zajął pierwsze miejsce za wynik na 100 metrów stylem dowolnym (58,44 s - 454 punkty).

W zmaganiach 13-latek druga na 100 m st. klasycznym była N. Kietrys, a trzecia na 100 dow. jej koleżanka ze Znicza Justyna Kasprowicz.

Trzy razy na podium stawał Jakub Książek z MKP Depka Kołobrzeg. Wygrał na 200 m st. zmiennym, na 100 motylkowym był drugi, a na 100 dowolnym trzeci.

W grupie wiekowej 12-latek trzecia na 100 m st. dowolnym była Marta Kotkowicz.