Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Po pożarze przy ulicy Piłsudskiego w Koszalinie. Nadal nie wszyscy mogą wrócić do domów

Krzysztof Marczyk
Krzysztof Marczyk
Do groźnego pożaru doszło we wtorkowy wieczór.
Do groźnego pożaru doszło we wtorkowy wieczór. Adam Wójcik
W wyniku pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie trzy osoby trafiły do szpitala, a na miejscu z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Konieczna też była ewakuacja 24 lokatorów. Połowa z nich wciąż nie może wrócić do domów.

Jak już informowaliśmy, osoby, które trafiły na SOR szybko zostały wypisane, nic im nie jest. - Nie wszyscy mogą jednak wrócić do domów - zaznaczył Andrzej Fulbiszewski, pełniący obowiązki rzecznika prasowego miasta.

- Niepewna jest sytuacja rodziny, która - jako jedyna w tym budynku, bo pozostałe lokale są prywatne - żyła w mieszkaniu należącym do ZBM. I akurat to mieszkanie znajdowało się nad tym lokalem, w którym wybuchł pożar. W tym celu zebrała się komisja złożona między innymi z przedstawiciela straży pożarnej, inspektora budowlanego, przedstawiciela Centrum Usług Społecznych i Zarządu Budynków Mieszkalnych. Osoby te oceniały stan mieszkania. W razie gdyby nie można było tam w najbliższym czasie wrócić, ZBM będzie zobowiązany zapewnić tym osobom inny lokal - usłyszeliśmy w ratuszu.

Przypomnijmy również, że pod znakiem zapytania jest sytuacja związana z mieszkaniem prywatnym mężczyzny, w którym wybuchł pożar.

- Na razie nie wiemy, czy to mieszkanie było ubezpieczone, czy właściciel otrzyma z tego tytułu jakieś odszkodowanie. Choć nie jesteśmy stroną w tej sprawie, to gdyby ten pan potrzebował pomocy ze znalezieniem dachu nad głową, to będziemy się nad tym pochylać - uzupełnił Fulbiszewski.

- Komisja dokonująca przeglądu budynku wielorodzinnego przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego przekazała zarządcy nieruchomości warunki dopuszczenia budynku do dalszego użytkowania - poinformował Damian Urbaniak z biura prasowego ratusza.

- Do czasu zakończenia prac remontowych budynek nie nadaje się do ponownego zasiedlenia. Obecnie w Bursie Międzyszkolnej przebywa 6 osób. Będą mogli korzystać z tej formy wsparcia do momentu wyremontowania budynku, który ucierpiał w wyniku pożaru. Osobom tym zapewniono dodatkowo posiłki, które zagwarantowało Centrum Usług Społecznych. Mówiąc o remoncie budynku, należy rozumieć remont lokali, które bezpośrednio ucierpiały w wyniku pożaru, części wspólnych budynku oraz jego instalacji. Do swoich mieszkań nie może obecnie powrócić 12 osób - dodaje Urbaniak.

Pożar w budynku przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie

Pożar w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego. Konieczna była ewa...

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera