MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Początek czerwca na budowie drogi S6 Koszalin - Słupsk. Zdjęcia z lotu ptaka robią wrażenie!

Dawid Jaśkiewicz
Opracowanie:
Prace na odcinku Sławno - Słupsk.
Prace na odcinku Sławno - Słupsk. GDDKiA
W naszym regionie trwają intensywne prace przy budowie drogi ekspresowej S6 na odcinku z Sianowa do Słupska. Przyjrzeliśmy się, jak przebiegały one na początku czerwca. Najnowsze zdjęcia z lotu ptaka robią wrażenie!

- Na zachód od węzła Malechowo budowanej S6 Sianów - Sławno postępują roboty przy wymianie i wzmocnieniu podłoża. Jest to niezbędne, aby w dolinie rzeki Grabowa powstała droga ekspresowa. Na samym węźle Malechowo na ukończeniu są prace przy konstrukcji wiaduktu - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie.

Przypomnijmy, odcinek Sianów – Sławno rozpoczyna się tuż za obwodnicą Koszalina i Sianowa i kończy przed miejscowością Sławno.

W ramach inwestycji przewidziano budowę czterech węzłów drogowych (Kawno, Malechowo, Karwice, Bobrowice), Obwodu Utrzymania Drogi (OUD) oraz pary Miejsc Obsługi Podróżnych (Karwice Północ i Południe).

Na tym fragmencie S6 powstanie 12 wiaduktów, 5 mostów i 3 samodzielne przejścia dla zwierząt. Inwestycję realizuje konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud.

Prace na odcinku ze Sławna do Słupska wykonuje firma Stecol.

Na tym odcinku powstaną cztery węzły drogowe: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice, a także cztery mosty z funkcją przejścia dla zwierząt, estakada, czternaście wiaduktów i dwa przejścia dla zwierząt.

Otwarcie obwodnicy Koszalina i Sianowa

Warto dodać, że w sobotę (15 czerwca) rano, około godz. 8.30, otwarta dla ruchu zostanie obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu trasy S6. Pierwsze nową estakadą pojadą auta jadące od strony Szczecina w kierunku Trójmiasta, a chwilę później udostępniony będzie już ruch w obie strony. Estakada będzie miała na razie otwartą dla ruchu tylko północą nitkę. Nitka południowa ma być gotowa za około miesiąc.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jakie gwiazdy wystąpią w Paryżu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński