Podróż z piekła do nieba. Wierzyca Pelplin - Gwardia Koszalin 2:2 (1:0)

sxc.hu
Piłka nożna/III liga. W 9. kolejce rozgrywek III ligi Gwardia zremisowała na wyjeździe z Wierzycą, a oba zespoły zafundowały kibicom piłkarski horror.

Gospodarze objęli prowadzenie w 25. minucie po tym, jak dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Mateusz Bujanowski. Następnie, już po przerwie, rezultat podwyższył Łukasz Racki, popisując się przy tym efektownym uderzeniem z około 25 metrów.

To jednak nie podłamało gości, którzy konsekwentnie dążyli do wyrównania. Najpierw chwilę wcześniej wprowadzony na murawę Fabian Słowiński strzelił po rykoszecie bramkę kontaktową. Następnie, na 5 minut przed końcem, do siatki trafił strzałem po długim rogu Przemysław Brzeziański. Ciągle jednak podopiecznym Łukasza Drożdżala było mało. Dwukrotnie przed znakomitą szansę stanął Michał Szałek, lecz dwukrotnie piłka odbijała się od poprzeczki. Rywalom należy oddać to, że też wcześniej trafili w poprzeczkę. Ostatecznie jednak obie strony musiały podzielić się punktami.

Wierzyca Pelplin - Gwardia Koszalin 2:2 (1:0)
1:0 Bujanowski (25.), 2:0 Racki (60.), 2:1 Słowiński (75.), 2:2 Brzeziański (85.).
Gwardia: Wójcik - Dondera, Wojciechowski, Szałek, Sobiegraj (46. Wąsowicz), Shimura, Bryk (46. Wiśniewski), Palus, Wólkiewicz (68. Słowiński), Szymański, Brzeziański.