reklama

Pół Robunia w powiecie kołobrzeskim pod lupą policji

Iwona MarciniakZaktualizowano 
Rodzina Purgatów przyszła na posterunek w sobotę rano. Przed nimi policja wzywała już kilka innych rodzin. Wszystkie tłumaczą się podobnie: "podpisywała się jedna osoba, ale za naszą zgodą". Od lewej: Zygmunt Purgat, z prawej jego synowa Alina z synem i wnukiem
Rodzina Purgatów przyszła na posterunek w sobotę rano. Przed nimi policja wzywała już kilka innych rodzin. Wszystkie tłumaczą się podobnie: "podpisywała się jedna osoba, ale za naszą zgodą". Od lewej: Zygmunt Purgat, z prawej jego synowa Alina z synem i wnukiem Iwona Marciniak
- Zamiast słuchać głosu mieszkańców, szukają na nas haków - mówią ludzie z Robunia. Kilkudziesięciu mieszkańców wsi ma przesłuchać policja ze Szczecina. A zaczęło się od wiatraków.

W liczącym ok. 400 osób Robuniu pod Gościnem wielka afera. Kilkudziesięciu mieszkańców wioski wzięła pod lupę Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Sypią się wezwania do stawienia się na posterunek policji w Gościnie. Nie szczędząc pieniędzy na paliwo, na przesłuchania przyjeżdżają funkcjonariusze z samego Szczecina. Nie tylko zadają pytania. Od przerażonych mieszkańców pobierają próbki pisma - będzie bogaty materiał do badań dla grafologa. 72 - letni Zygmunt Purgat, jego syn Robert, synowa Alina i 23 - letni wnuk Michał dostali wezwanie w czwartek. W piątek, o godz. 9.30, mieli się stawić na posterunku. Poszli wszyscy oprócz nieobecnego od kilku dni Michała. Wzięli młodszego dzieciaka, 6,5 - letniego Karola i maleńkiego prawnuka pana Zygmunta - Dawida, bo nie było ich z kim zostawić. Przyjechali busem.

Gdy spotkaliśmy ich tuż przed wejściem na komendę Zygmunt Purgat był blady: - Nigdy w życiu czegoś takiego nie przeżyłem… Całą noc nie spałem. Od wczoraj ciśnienie ciągle mi skacze, a ja się przecież leczę...

Po wyjściu mówił tak: - Prawie dwie godziny pisania! Prawą ręką! Lewą ręką! Na stojąco! Na siedząco… - wyliczał zdenerwowany. - Przecież tłumaczyłem im, że się swoim nazwiskiem podpisałem za całą rodzinę , bo mnie do tego upoważnili! Ustnie! Potwierdzili to zresztą. Nie pisałam, że jestem Robertem, czy Aliną. To o jakie niby fałszerstwo tu chodzi?

Próbujemy wyjaśnić. Otóż, na kilkudziesięciu mieszkańców Robunia padł cień podejrzenia o fałszerstwo dokumentu. Chodzi o wyłożoną wiosną w wioskowym sklepie "Listę protestacyjną mieszkańców Robunia i okolic przeciw budowie siłowni wiatrowych pomiędzy Robuniem a Ramlewem, w odległości ok. 700 m od granic miejscowości".

Pod listą jest 186 podpisów. Prawie połowa wioski. Ale czy aby napewno? Zabiegający o budowę kolejnych wiatraków (dotąd stanęły w gminie 44, kolejne mają przynieść budżetowi gminy 1 mln zł rocznie) burmistrz Gościna Marian Sieradzki zawiadomił organy ścigania: - Sam nie zwróciłem na to uwagi. Nie analizowałem podpisów. To radni pokazali mi, że w bardzo wielu przypadkach kilka wieloosobowych rodzin podpisanych jest jedną ręką. Śmiali się, że pojawiają się tam nawet rzekome podpisy osób przebywających za granicą. Jestem urzędnikiem administracji samorządowej. Jeżeli dowiem się o popełnieniu przestępstwa, moim obowiązkiem jest powiadomienie odpowiednich organów - mówi burmistrz.

- Tak, prowadzimy postępowanie, ale to dopiero początek- mówi Anna Gębala, z biura prasowego KWP w Szczecinie. - Wygląda na to, że będzie prowadzone w sprawie fałszerstwa dokumentów. Nasze działania dotyczą kilkudziesięciu osób. Kilka z nich zostało już wezwania na komendę w Gościnie, żeby usprawnić czynności.

Jak to rozumieć? Ano tak, że policja poszła mieszkańcom Robunia na rękę, bo teoretycznie mogliby być wzywani na przesłuchanie do Szczecina. A tak funkcjonariusze ze Szczecina jeżdżą do nich. Pani rzecznik przyznała, że w ramach prowadzonych czynności planowane jest zbieranie próbek pisma na potrzeby badań grafologicznych. Ile osób i czy w ogóle, będzie im poddanych? Nie wiadomo.

Robert Purgat mówi zirytowany: - Pytali nas, czy do podpisania nie namawiała nas sklepowa. To im tłumaczyłem, że mamy tyle oleju w głowie, że sami wiemy czego chcemy.

Sklepowa, o której mowa, to Ilona Polan. Ona i Andrzej Tuszyński, były nauczyciel i miłośnik przyrody, to liderzy protestujących przeciw budowie wiatraków mieszkanców Robunia. Andrzej Tuszyński został prezesem stowarzyszenia Żuraw, powołanego po to, żeby mieszkańcy niechętni wiatrakom w pobliżu ich wioski, mogli się ubiegać o uznanie ich za stronę w kontaktach między magistratem, a firmą wiatrakową. Pierwszy wniosek o to burmistrz odrzucił. Żuraw odwołał się do SKO, które uchyliło decyzję burmistrza, nakazując ponowne rozpatrzenie. Ilona Polan mówi: - Lista została wyłożona w sklepie na lodówce, tam gdzie można położyć ulotki, ogłoszenia. Do podpisywania nikt nikogo nie zmuszał.

- Wszyscy wiedzą o co chodzi. Tym co się teraz dzieje, czujemy się zastraszeni - dodaje Andrzej Tuszyński. Ilona Polan pokazuje kopię listy. Na niej faktycznie kilka rodzin (sądząc po nazwisku) podpisane jest tylko nazwiskiem. Chyba pisanym tą samą ręką. O komentarz prosimy znanego kołobrzeskiego mecenasa Edwarda Stępnia: - Jeśli ktoś działał w przekonaniu, że jest pełnomocnikiem i podpisał się na takiej liście własnym nazwiskiem, w żadnym wypadku nie można mówić, że sfałszował podpis. Zwłaszcza, jeśli potwierdził, że to jego podpis, a rodzina oznajmiła, że zgodziła się, by ją reprezentował. Po co w tej sytuacji pobieranie próbek pisma? Chyba po to, by obciążyć niepotrzebnymi wydatkami Skarb Państwa. Pomogę tym ludziom pro bono.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 34

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
W dniu 07.09.2015 o 16:47, Gość napisał:

pracowałem [przy budowie takiej farmy wiatrowej inwestor z nikim sie nie liczy tylko sprawy załatwia z burmistrzem i gdyby te wiatraki nie miały stanąć na polu radnego krzysztofa pieroga to burmistrz palcem by w tej sprawie nie ruszył a to dziwny zbieg okoliczności

trafiony zatopiony

G
Gość

pracowałem [przy budowie takiej farmy wiatrowej inwestor z nikim sie nie liczy tylko sprawy załatwia z burmistrzem i gdyby te wiatraki nie miały stanąć na polu radnego krzysztofa pieroga to burmistrz palcem by w tej sprawie nie ruszył a to dziwny zbieg okoliczności

b
bat na urzednikow

Ustawa z dnia 18 marca 1921 r. o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników.

Art. 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych i służbowych:

kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego; oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

Art. 2. Urzędnik, winny:


przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej; innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku
- będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

Art. 3. Urzędnik winny przyjęcia w związku z rozstrzyganiem spraw urzędowych lub służbowych bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub korzyści majątkowej, danych be zamiaru skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej, ulegnie karze ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15.

Art. 4. Winny udziału w przestępstwach, przewidzianych a art. 1 i w ust. 2 art. 2 tej ustawy, o ile udział taki nie pociąga za sobą kary surowszej w myśl art. 1, będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

Art. 5. Kto osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich,chociażby bezskutecznie, skłania urzędnika za pomocą podarunku, bądź innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy tychże do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, lub dopuszcza się udziału w przestępstwie, przewidzianem w ust. 1 art. 2 niniejszej ustawy – będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie krany śmiercią przez rozstrzelanie.
Kto osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich,chociażby bezskutecznie, skłania urzędnika do przestępstwa, przewidzianego w art. 3 niniejszej ustawy, lub w tem ostatniem przestępstwie dopuszcza się udziału, będzie karany więzieniem (w b. dzielnicy austriackiej – ścisłym aresztem) od 1 miesiąca do 1 roku.
Jednak będzie wolny od kary ten, kto przyczyni się do wykrycia lub udowodnienia dokonanego przekupienia, zanim władza, powołana do ścigania, dowie się o jego czynie.

Art. 6. Przepisy ustaw karnych dzielnicowych o prawie nadzwyczajnego łagodzenia lub zamiany kary nie stosują się do przestępstw, przewidzianych w niniejszej ustawie; wszakże w wypadkach mniejszej wagi lub w razie uznania okoliczności łagodzących sad wymierzy za przestępstwa, przewidziane w art. 1 – 5 ustawy niniejszej, w miejsce kary śmierci, karę ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15, karę zaś ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15 wyznaczy w rozmiarze od 1 roku do 4 lat.

Art. 7. Przestępstwa, wymienione w art. 1 – 4 i cz. 1 art. 5 niniejszej ustawy, uważane będą za zbrodnie; przestępstwo, przewidziane w cz. 2 art. 5 za występek.
Usiłowanie będzie karane na równi z dokonaniem.
Karom za udział, przewidzianym w art. 4 i 5 niniejszej ustawy, ulegają również osoby, nie będące urzędnikami.

Art. 8. W wypadku przestępstw, przewidzianych w art. 2, 3 i 5 niniejszej ustawy, należy otrzymany podarunek lub wartość tegoż uznać za przepadłe na rzecz Skarbu Państwa.
Art. 9. Urzędnikiem w rozumieniu ustawy jest ten, kogo odpowiednia ustawa karna w chwili popełnienia przestępstwa za urzędnika uważa (art. 636 cz. 4 k. k. ros. Z r. 1903, § 101 austr. u. k. z r. 1852 i § 359 niem. k. k. z r. 1871

 

 

m
milicja

Przeciez tam polowa od zarania niepismienna ?

G
Gość
W dniu 02.09.2015 o 13:42, WOLF napisał:

prezes tej firmy Bilski Ryszard Prezes Zarządu   FIRMA WIATROWA:ELEKTROWNIE WIATROWE GŁUCHOŁAZY SP Z O O (KRS: 0000299284, NIP: 8522529040, REGON: 320486555) Swiridow Andrzej  Członek Zarządu Bilski Ryszard Prezes Zarządu    a teraz MOCNE !!! chodzi o zbieżność nazwisk !Swiridow Andrzej  Członek Zarządu a kim jest inny SWIDIROW ? RUSKIM AGENTEM !Kim jest tajemniczy Leonid Swiridow: 1) Wprost.pl: Leonid Swiridow opisywany w Czechach jako rosyjski szpieg organizował wycieczke polskich dziennikarzy do Moskwy. Płacił koncern Acron który chce przejąc Grupe Azoty. 2) Niezalezna.pl: Leonid Swiridow akredytowany w Warszawie korespondent rosyjskiej agencji RIA Novosti wcześniej deportowany z Czech w związku z podejrzeniami o szpiegostwo obrażał na Facebooku śp. Lecha Kaczyńskiego.  A KTO ZOSTAŁ WSTAWIONY DO grupy azoty I PRZEZ KOGO ??? to juz inny temat  powiazany w KRS ze spólka GAWLOWSKIEGO: Eco-Wind Sp. z o.o. Warszawa - komunikacja Warszawa, KRS 0000246973ORAZ FIRMA WIATROWA Z PODKARPACIAElektrownie Wiatrowe Podkarpacia Sp. z o.o. (Warszawa - komunikacja Warszawa, wykreślona z rejestru 2012-10-31), KRS 0000280768

Wolf - kim Ty jestes?  Ciekawych rzeczy się dokopujesz.

W
WOLF

prezes tej firmy Bilski Ryszard Prezes Zarządu   

FIRMA WIATROWA:

ELEKTROWNIE WIATROWE GŁUCHOŁAZY SP Z O O (KRS: 0000299284, NIP: 8522529040, REGON: 320486555) Swiridow Andrzej  Członek Zarządu Bilski Ryszard Prezes Zarządu    

a teraz MOCNE !!! chodzi o zbieżność nazwisk !

Swiridow Andrzej  Członek Zarządu

 

a kim jest inny SWIDIROW ? RUSKIM AGENTEM !

Kim jest tajemniczy Leonid Swiridow: 1) Wprost.pl: Leonid Swiridow opisywany w Czechach jako rosyjski szpieg organizował wycieczke polskich dziennikarzy do Moskwy. Płacił koncern Acron który chce przejąc Grupe Azoty. 2) Niezalezna.pl: Leonid Swiridow akredytowany w Warszawie korespondent rosyjskiej agencji RIA Novosti wcześniej deportowany z Czech w związku z podejrzeniami o szpiegostwo obrażał na Facebooku śp. Lecha Kaczyńskiego.

 

 

A KTO ZOSTAŁ WSTAWIONY DO grupy azoty I PRZEZ KOGO ??? to juz inny temat

 

 

powiazany w KRS ze spólka GAWLOWSKIEGO:

 

Eco-Wind Sp. z o.o. Warszawa - komunikacja Warszawa, KRS 0000246973

ORAZ FIRMA WIATROWA Z PODKARPACIA

Elektrownie Wiatrowe Podkarpacia Sp. z o.o. (Warszawa - komunikacja Warszawa, wykreślona z rejestru 2012-10-31), KRS 0000280768

 

W
Wolf

FIRMA WIATROWA:

ELEKTROWNIE WIATROWE GŁUCHOŁAZY SP Z O O (KRS: 0000299284, NIP: 8522529040, REGON: 320486555) Swiridow Andrzej  Członek Zarządu Bilski Ryszard Prezes Zarządu    

a teraz MOCNE !!! chodzi o zbieżność nazwisk !

Swiridow Andrzej  Członek Zarządu

 

a kim jest inny SWIDIROW ? RUSKIM AGENTEM !

Kim jest tajemniczy Leonid Swiridow: 1) Wprost.pl: Leonid Swiridow opisywany w Czechach jako rosyjski szpieg organizował wycieczke polskich dziennikarzy do Moskwy. Płacił koncern Acron który chce przejąc Grupe Azoty. 2) Niezalezna.pl: Leonid Swiridow akredytowany w Warszawie korespondent rosyjskiej agencji RIA Novosti wcześniej deportowany z Czech w związku z podejrzeniami o szpiegostwo obrażał na Facebooku śp. Lecha Kaczyńskiego.

 

 

A KTO ZOSTAŁ WSTAWIONY DO grupy azoty I PRZEZ KOGO ??? to juz inny temat

G
Gość
W dniu 02.09.2015 o 08:01, UOP napisał:

do wszystkich - proszę o informacje jakie firmy zamierzały stawiać wiatraki w okolicy Gościna i Robunia - wtedy łatwiej będzie ustalić POwiązania w KRS z tzw. układem w PO

Chyba głuchołazy czy jakos tak.

U
UOP

do wszystkich - proszę o informacje jakie firmy zamierzały stawiać wiatraki w okolicy Gościna i Robunia - wtedy łatwiej będzie ustalić POwiązania w KRS z tzw. układem w PO

 

G
Gość
W dniu 01.09.2015 o 19:28, mafia w PO napisał:

a oto opis działalności mafijnej w regionie -LIST OTWARTYSzanowana PaniPremier RP Ewa KopaczPostanowiliśmy zwrócić się do pani premier poprzez list otwarty, gdyż nie widzimy już innej możliwości – wszystkie wyczerpały się. Zależy nam aby Platforma Obywatelska odnosiła kolejne sukcesy i działała na rzecz nie samej partii i jej nielicznych „ towarzyszy” skupionych przy pośle Stanisławie Gawłowskim, ale aby służyła przede wszystkim ludziom, rozwiązywała ich problemy i pomagała w lepszym codziennym życiu. Niestety w Platformie Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim brak jakichkolwiek standardów !!! Tutaj nikt nie słucha, rozmawia, tu rządzi niepodzielnie „ mafia” przewodniczącego zachodniopomorskiej platformy Stanisława Gawłowskiego , co można było nie dawno zobaczyć podczas układania list do sejmu i senatu, gdzie przewodniczący Gawłowski dał sobie pierwsze miejsce , a panią senator Sztark nie rekomendował do senatu tylko za to, że jej organizacja partyjna w Białogardzie poparła byłego europosła Sławomira Nitrasa jako kandydata do sejmu, właśnie taka jest demokracja i takie standardy obowiązują posła Gawłowskiego i jego ludzi. ( nie liczą się z członkami PO, ich kołami, regionalnymi strukturami itp. – partia jednoosobowa). Przewodniczący Gawłowski i jego grupka kolesi nie zważają na głosy członków, na dobro PO, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach , tylko listy zostały „ skrojone” pod kilka osób aby zapewnić im biorące miejsca, brak tam nowych osób, gdzie ci młodzi ? młodzi demokraci pod koniec pierwszej dziesiątki , czy to jest lista przyszłości platformy, która ma przynieść sukces?Takie kompletowanie list do sejmu i senatu jest oburzające i niedopuszczalne!!! Jest to oburzające nie tylko dla nas członków platformy obywatelskiej, ale jest to przede wszystkim oburzające dla wyborców PO – ci ludzie szkodzą całej PO w Polsce. Nie interesuje ich dobry wynik całej Platformy Obywatelskiej ale tylko ich partykularne interesy, ich buta, lekceważenie i brak zwykłego szacunku przejawia brak jakichkolwiek standardów i zwyczajnie dobrych manier i wychowania.W zachodniopomorskiej PO dzieje się bardzo żle, a przykład idzie z samej góry od przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego, który i jego ludzie powołani na stanowiska publiczne z jego nadania są zamieszani w liczne afery korupcyjne , skandale , nepotyzm , zastraszanie i po prostu niszczenie ludzi, jeżeli mają odmienne zdanie od przewodniczącego , np. popierają pana Nitrasa lub jego otoczenie. Ich zachowania można zakwalifikować do działań i metod stosowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą – nie boimy się użyć tych słów, używamy je z pełną odpowiedzialnością.Na dowód tych słów kilka faktów odnośnie przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego i jego najbliższego otoczenia :1. Zamieszanie wokół żony pana Gawłowskiego, uczestnictwo w Radzie Nadzorczej – instytucji zależnych od Ministerstwa Środowiska – sprawa głośno komentowana , również stawianie wiatraków i otrzymywanie dotacji z instytucji państwowych;2. Bardzo bliski kolega Tomasz Płowens – dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – aresztowany za korupcję i przewodzenie przestępczej grupie zorganizowanej , za malwersacje finansowe, łapówki , po przesiedzeniu w areszcie ponad 7 miesięcy został warunkowo zwolniony z więzienia po tym jak poszedł na współpracę z prokuratorem – były o wiele wcześniej sygnały i doniesienia – Gawłowski nic z tym nie zrobił a nawet „ustawił” konkurs na pana Płowensa na dyrektora KZGW w Warszawie i go wygrał , ale główny minister wiedział już o zarzutach i przedłużał procedurę powołania na dyrektora KZGW;3. Aleksandra Organiszczak była asystentka posła Gawłowskiego , była przewodnicząca Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie – jej mąż szefem mafii w warszawie , peudo „ młotkowy” – nawet były programy TV, asystentka wzięła fikcyjny rozwód nawet ze swoim mężem , a pózniej jechała razem na wczasy i razem dalej żyją , w końcu odchodzi z Ministerstwa Środowiska , Gawłowski załatwia jej intratną posadę w spółce skarbu państwa – zero odpowiedniego wykształcenia;4. Forsowanie ustawy prawo wodne – odsyłamy do informacji prasowych;5. Jeden z najbliższych współpracowników Roman Szewczyk były Starosta Koszaliński – aresztowany , podejrzany o działania korupcyjne , przyjmowanie łapówek na ogromne kwoty, są przecieki wcześniej ale Gawłowski nic nie robi , w ostatnich wyborach samorządowych przegrywa Szewczyk wybory, nie zostaje Starostą , są pierwsze informacje o zarzutach, a co robi pan Gawłowski , ustawia mu konkurs na stanowisko dyrektora w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ..itp , gdzie na kilka miesięcy przed wyborem dyrektora, już wszyscy o tym wiedzą, Gawłowski zaprzecza , nawet radni sejmikowi poruszają tą sprawę , platforma obywatelska i sam Gawłowski jak zwykle lekceważą sprawę i ukręcają jej „łeb” , pan Szewczyk zostaje dyrektorem , gdzie po dwóch tygodniach rezygnuje z funkcji – przeciek , że zostanie aresztowany ;6. Obsadzenie wszystkich kierowniczych stanowisk w WFOŚiGW w Szczecinie i Koszalnie przez partyjnych funkcjonariuszy związanych z posłem Gawłowskim , również stanowisk niższych – wszystkie konkursy ustawione – totalny nepotyzm zarządu Funduszu, prezes funduszu Jacek Chrzanowski to najbliższy współpracownik Gawłowskiego – opis całej patologii wymagał by osobnego listu – w najbliższym czasie to zrobimy ;7. Adam Pniewski były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie – odwołany w związku ze strajkami rolników za brak kompetencji, radzenia sobie , zrządzania – członek PO z otoczenia Gawłowskiego , po odwołaniu , jest teraz fikcyjnie zatrudniony w oddziale ANR w Gorzowie Wielkopolskim za kilkanaście tysięcy złotych;8. Jarosław Łojko dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie , prominentny działacz PO z najbliższego otoczenia Gawłowskiego , przyczynił się do aktywnego niszczenia pozycji europosła Nitrasa, nepotyzm w Agencji, zastraszanie ludzi, zmuszanie do zbierania podpisów, uczestniczenia w akcjach partyjnych, do tej pory nie wyjaśniona zależność między wykonanymi pracami melioracyjnymi ( na łąkach dyrektora Łojki) na polecenie przez byłego już dyrektora Płowensa – obecnie poszedł na współpracę z prokuraturą, niewyjaśnione służbowe wycieczki pana Łojki do Hiszpanii, wydanie na kampanię do sejmiku ogromnych środków;9. „Wciśnięcie” na zarządu Banku Ochrony Środowiska dwóch swoich ludzi z najbliższego otoczenia : Prezes Mariusz Klimczak i Viceprezes, przewodniczący Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ,Adam Grzebieluch – obaj z marnymi kompetencjami ,co tylko potwierdza o tym fakt , że chwilę po odwołaniu Gawłowskiego z funkcji wiceministra środowiska , obaj panowie zostali odwołani ze swoich funkcji , bardzo wiele nie jasności przy prowadzeniu polityki zarządzania bankiem przez te osoby , obniżyły wynik finansowy BOŚ. Bank został w tyle w stosunków do innych banków, bez wizji rozwoju i sprawnego funkcjonowania, wiele licznych nie trafionych akcji, dziwne powiązania pana Grzebielucha w przeszłości ;10. Nieoczekiwane odwołanie dyrektora i dziwne powołanie na to stanowisko dyrektora IMiGW w Warszawie Przemysława Łagodzkiego, wcześniej odwołany z dyrektora RDOŚ w Szczecinie, osoba na tak ważne stanowisko powołana bez najmniejszego doświadczenia i z zerową wiedzą merytoryczną, wystarczy wysłać redaktora co zna się na problematyce IMiGW i przekona się o „fachowości” pana Łagodzkiego – został powołany na stanowisko za protekcją posła Gawłowskiego ( IMiGW należał w jego kompetencjach jako wiceministra środowiska);To tylko kilka faktów z najbliższego otoczenia przewodniczącego Gawłowskiego – gdzie nie spojrzysz tam albo korupcja lub nie jasne obsadzanie swoimi „kolesiami” itp.Członkowie Platformy Obywatelskiej z terenu Województwa ZachodniopomorskiegoP.S.Nie podpisujemy się dlatego po pracujemy w jednostkach samorządowych, i innych instytucjach, i ujawnienie naszych nazwisk rozpoczęło by lawinę niszczenia nas i zwalniania z pracy , przykład nieposłuszeństwa pani senator Sztark . Przewodniczący Gawłowski i jego ludzie są bezkarni i bezwzględni wobec myślących inaczej o wspólnym dobru , o platformie , wobec pilnowania swoich interesów są zdolni do wszystkiego. Jest to przerażające.Błagamy panią premier o pomoc.Chodzi nam o dobro regionu w którym mieszkamy, ale też o przyszłość całej Polski, ale jeżeli Platforma Obywatelska ma takiego lidera w regionie to będzie ciężko walczyć o zwycięstwo , a chcemy aby PO zwyciężyła bo wtedy zwycięży Polska.

 

I tak głupki wybiorą w tym regionie PO. Zawsze tak było!

PiSiory nigdy nie byli aż tak pazerni!

m
mafia w PO
W dniu 01.09.2015 o 19:22, WOLF napisał:

ŻĄDAM natychmiastowego odwołania komendanta POlicji w  Szczecinie ! - pochodzącego z miasta gdzie mieszka brat kolegi Gawłowskiego - senatora Zientarskiego - info o bracie pana Zientarskiego to bardzo ciekawy temat !Ten bezczelny akt zastraszania obywateli bolszewicko- stalinowskimi metodami przez komendanta Policji w Szczecinie jest niedopuszczalny i widać kto w tym maczał palce - twórca tej całej mafii urzędniczej w regionie doktorus G ! hochsztapler z PO !

a oto opis działalności mafijnej w regionie -

LIST OTWARTY

Szanowana Pani
Premier RP Ewa Kopacz

Postanowiliśmy zwrócić się do pani premier poprzez list otwarty, gdyż nie widzimy już innej możliwości – wszystkie wyczerpały się. Zależy nam aby Platforma Obywatelska odnosiła kolejne sukcesy i działała na rzecz nie samej partii i jej nielicznych „ towarzyszy” skupionych przy pośle Stanisławie Gawłowskim, ale aby służyła przede wszystkim ludziom, rozwiązywała ich problemy i pomagała w lepszym codziennym życiu. Niestety w Platformie Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim brak jakichkolwiek standardów !!! Tutaj nikt nie słucha, rozmawia, tu rządzi niepodzielnie „ mafia” przewodniczącego zachodniopomorskiej platformy Stanisława Gawłowskiego , co można było nie dawno zobaczyć podczas układania list do sejmu i senatu, gdzie przewodniczący Gawłowski dał sobie pierwsze miejsce , a panią senator Sztark nie rekomendował do senatu tylko za to, że jej organizacja partyjna w Białogardzie poparła byłego europosła Sławomira Nitrasa jako kandydata do sejmu, właśnie taka jest demokracja i takie standardy obowiązują posła Gawłowskiego i jego ludzi. ( nie liczą się z członkami PO, ich kołami, regionalnymi strukturami itp. – partia jednoosobowa). 
Przewodniczący Gawłowski i jego grupka kolesi nie zważają na głosy członków, na dobro PO, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach , tylko listy zostały „ skrojone” pod kilka osób aby zapewnić im biorące miejsca, brak tam nowych osób, gdzie ci młodzi ? młodzi demokraci pod koniec pierwszej dziesiątki , czy to jest lista przyszłości platformy, która ma przynieść sukces?
Takie kompletowanie list do sejmu i senatu jest oburzające i niedopuszczalne!!! Jest to oburzające nie tylko dla nas członków platformy obywatelskiej, ale jest to przede wszystkim oburzające dla wyborców PO – ci ludzie szkodzą całej PO w Polsce. Nie interesuje ich dobry wynik całej Platformy Obywatelskiej ale tylko ich partykularne interesy, ich buta, lekceważenie i brak zwykłego szacunku przejawia brak jakichkolwiek standardów i zwyczajnie dobrych manier i wychowania.
W zachodniopomorskiej PO dzieje się bardzo żle, a przykład idzie z samej góry od przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego, który i jego ludzie powołani na stanowiska publiczne z jego nadania są zamieszani w liczne afery korupcyjne , skandale , nepotyzm , zastraszanie i po prostu niszczenie ludzi, jeżeli mają odmienne zdanie od przewodniczącego , np. popierają pana Nitrasa lub jego otoczenie. Ich zachowania można zakwalifikować do działań i metod stosowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą – nie boimy się użyć tych słów, używamy je z pełną odpowiedzialnością.
Na dowód tych słów kilka faktów odnośnie przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego i jego najbliższego otoczenia :
1. Zamieszanie wokół żony pana Gawłowskiego, uczestnictwo w Radzie Nadzorczej – instytucji zależnych od Ministerstwa Środowiska – sprawa głośno komentowana , również stawianie wiatraków i otrzymywanie dotacji z instytucji państwowych;
2. Bardzo bliski kolega Tomasz Płowens – dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – aresztowany za korupcję i przewodzenie przestępczej grupie zorganizowanej , za malwersacje finansowe, łapówki , po przesiedzeniu w areszcie ponad 7 miesięcy został warunkowo zwolniony z więzienia po tym jak poszedł na współpracę z prokuratorem – były o wiele wcześniej sygnały i doniesienia – Gawłowski nic z tym nie zrobił a nawet „ustawił” konkurs na pana Płowensa na dyrektora KZGW w Warszawie i go wygrał , ale główny minister wiedział już o zarzutach i przedłużał procedurę powołania na dyrektora KZGW;
3. Aleksandra Organiszczak była asystentka posła Gawłowskiego , była przewodnicząca Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie – jej mąż szefem mafii w warszawie , peudo „ młotkowy” – nawet były programy TV, asystentka wzięła fikcyjny rozwód nawet ze swoim mężem , a pózniej jechała razem na wczasy i razem dalej żyją , w końcu odchodzi z Ministerstwa Środowiska , Gawłowski załatwia jej intratną posadę w spółce skarbu państwa – zero odpowiedniego wykształcenia;
4. Forsowanie ustawy prawo wodne – odsyłamy do informacji prasowych;
5. Jeden z najbliższych współpracowników Roman Szewczyk były Starosta Koszaliński – aresztowany , podejrzany o działania korupcyjne , przyjmowanie łapówek na ogromne kwoty, są przecieki wcześniej ale Gawłowski nic nie robi , w ostatnich wyborach samorządowych przegrywa Szewczyk wybory, nie zostaje Starostą , są pierwsze informacje o zarzutach, a co robi pan Gawłowski , ustawia mu konkurs na stanowisko dyrektora w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ..itp , gdzie na kilka miesięcy przed wyborem dyrektora, już wszyscy o tym wiedzą, Gawłowski zaprzecza , nawet radni sejmikowi poruszają tą sprawę , platforma obywatelska i sam Gawłowski jak zwykle lekceważą sprawę i ukręcają jej „łeb” , pan Szewczyk zostaje dyrektorem , gdzie po dwóch tygodniach rezygnuje z funkcji – przeciek , że zostanie aresztowany ;
6. Obsadzenie wszystkich kierowniczych stanowisk w WFOŚiGW w Szczecinie i Koszalnie przez partyjnych funkcjonariuszy związanych z posłem Gawłowskim , również stanowisk niższych – wszystkie konkursy ustawione – totalny nepotyzm zarządu Funduszu, prezes funduszu Jacek Chrzanowski to najbliższy współpracownik Gawłowskiego – opis całej patologii wymagał by osobnego listu – w najbliższym czasie to zrobimy ;
7. Adam Pniewski były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie – odwołany w związku ze strajkami rolników za brak kompetencji, radzenia sobie , zrządzania – członek PO z otoczenia Gawłowskiego , po odwołaniu , jest teraz fikcyjnie zatrudniony w oddziale ANR w Gorzowie Wielkopolskim za kilkanaście tysięcy złotych;
8. Jarosław Łojko dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie , prominentny działacz PO z najbliższego otoczenia Gawłowskiego , przyczynił się do aktywnego niszczenia pozycji europosła Nitrasa, nepotyzm w Agencji, zastraszanie ludzi, zmuszanie do zbierania podpisów, uczestniczenia w akcjach partyjnych, do tej pory nie wyjaśniona zależność między wykonanymi pracami melioracyjnymi ( na łąkach dyrektora Łojki) na polecenie przez byłego już dyrektora Płowensa – obecnie poszedł na współpracę z prokuraturą, niewyjaśnione służbowe wycieczki pana Łojki do Hiszpanii, wydanie na kampanię do sejmiku ogromnych środków;
9. „Wciśnięcie” na zarządu Banku Ochrony Środowiska dwóch swoich ludzi z najbliższego otoczenia : Prezes Mariusz Klimczak i Viceprezes, przewodniczący Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ,Adam Grzebieluch – obaj z marnymi kompetencjami ,co tylko potwierdza o tym fakt , że chwilę po odwołaniu Gawłowskiego z funkcji wiceministra środowiska , obaj panowie zostali odwołani ze swoich funkcji , bardzo wiele nie jasności przy prowadzeniu polityki zarządzania bankiem przez te osoby , obniżyły wynik finansowy BOŚ. Bank został w tyle w stosunków do innych banków, bez wizji rozwoju i sprawnego funkcjonowania, wiele licznych nie trafionych akcji, dziwne powiązania pana Grzebielucha w przeszłości ;
10. Nieoczekiwane odwołanie dyrektora i dziwne powołanie na to stanowisko dyrektora IMiGW w Warszawie Przemysława Łagodzkiego, wcześniej odwołany z dyrektora RDOŚ w Szczecinie, osoba na tak ważne stanowisko powołana bez najmniejszego doświadczenia i z zerową wiedzą merytoryczną, wystarczy wysłać redaktora co zna się na problematyce IMiGW i przekona się o „fachowości” pana Łagodzkiego – został powołany na stanowisko za protekcją posła Gawłowskiego ( IMiGW należał w jego kompetencjach jako wiceministra środowiska);

To tylko kilka faktów z najbliższego otoczenia przewodniczącego Gawłowskiego – gdzie nie spojrzysz tam albo korupcja lub nie jasne obsadzanie swoimi „kolesiami” itp.
Członkowie Platformy Obywatelskiej z terenu Województwa Zachodniopomorskiego
P.S.
Nie podpisujemy się dlatego po pracujemy w jednostkach samorządowych, i innych instytucjach, i ujawnienie naszych nazwisk rozpoczęło by lawinę niszczenia nas i zwalniania z pracy , przykład nieposłuszeństwa pani senator Sztark . Przewodniczący Gawłowski i jego ludzie są bezkarni i bezwzględni wobec myślących inaczej o wspólnym dobru , o platformie , wobec pilnowania swoich interesów są zdolni do wszystkiego. Jest to przerażające.
Błagamy panią premier o pomoc.
Chodzi nam o dobro regionu w którym mieszkamy, ale też o przyszłość całej Polski, ale jeżeli Platforma Obywatelska ma takiego lidera w regionie to będzie ciężko walczyć o zwycięstwo , a chcemy aby PO zwyciężyła bo wtedy zwycięży Polska.

m
mafia w PO
W dniu 01.09.2015 o 19:22, WOLF napisał:

ŻĄDAM natychmiastowego odwołania komendanta POlicji w  Szczecinie ! - pochodzącego z miasta gdzie mieszka brat kolegi Gawłowskiego - senatora Zientarskiego - info o bracie pana Zientarskiego to bardzo ciekawy temat !Ten bezczelny akt zastraszania obywateli bolszewicko- stalinowskimi metodami przez komendanta Policji w Szczecinie jest niedopuszczalny i widać kto w tym maczał palce - twórca tej całej mafii urzędniczej w regionie doktorus G ! hochsztapler z PO !

a oto opis działalności mafijnej w regionie -

LIST OTWARTY

Szanowana Pani
Premier RP Ewa Kopacz

Postanowiliśmy zwrócić się do pani premier poprzez list otwarty, gdyż nie widzimy już innej możliwości – wszystkie wyczerpały się. Zależy nam aby Platforma Obywatelska odnosiła kolejne sukcesy i działała na rzecz nie samej partii i jej nielicznych „ towarzyszy” skupionych przy pośle Stanisławie Gawłowskim, ale aby służyła przede wszystkim ludziom, rozwiązywała ich problemy i pomagała w lepszym codziennym życiu. Niestety w Platformie Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim brak jakichkolwiek standardów !!! Tutaj nikt nie słucha, rozmawia, tu rządzi niepodzielnie „ mafia” przewodniczącego zachodniopomorskiej platformy Stanisława Gawłowskiego , co można było nie dawno zobaczyć podczas układania list do sejmu i senatu, gdzie przewodniczący Gawłowski dał sobie pierwsze miejsce , a panią senator Sztark nie rekomendował do senatu tylko za to, że jej organizacja partyjna w Białogardzie poparła byłego europosła Sławomira Nitrasa jako kandydata do sejmu, właśnie taka jest demokracja i takie standardy obowiązują posła Gawłowskiego i jego ludzi. ( nie liczą się z członkami PO, ich kołami, regionalnymi strukturami itp. – partia jednoosobowa). 
Przewodniczący Gawłowski i jego grupka kolesi nie zważają na głosy członków, na dobro PO, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach , tylko listy zostały „ skrojone” pod kilka osób aby zapewnić im biorące miejsca, brak tam nowych osób, gdzie ci młodzi ? młodzi demokraci pod koniec pierwszej dziesiątki , czy to jest lista przyszłości platformy, która ma przynieść sukces?
Takie kompletowanie list do sejmu i senatu jest oburzające i niedopuszczalne!!! Jest to oburzające nie tylko dla nas członków platformy obywatelskiej, ale jest to przede wszystkim oburzające dla wyborców PO – ci ludzie szkodzą całej PO w Polsce. Nie interesuje ich dobry wynik całej Platformy Obywatelskiej ale tylko ich partykularne interesy, ich buta, lekceważenie i brak zwykłego szacunku przejawia brak jakichkolwiek standardów i zwyczajnie dobrych manier i wychowania.
W zachodniopomorskiej PO dzieje się bardzo żle, a przykład idzie z samej góry od przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego, który i jego ludzie powołani na stanowiska publiczne z jego nadania są zamieszani w liczne afery korupcyjne , skandale , nepotyzm , zastraszanie i po prostu niszczenie ludzi, jeżeli mają odmienne zdanie od przewodniczącego , np. popierają pana Nitrasa lub jego otoczenie. Ich zachowania można zakwalifikować do działań i metod stosowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą – nie boimy się użyć tych słów, używamy je z pełną odpowiedzialnością.
Na dowód tych słów kilka faktów odnośnie przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego i jego najbliższego otoczenia :
1. Zamieszanie wokół żony pana Gawłowskiego, uczestnictwo w Radzie Nadzorczej – instytucji zależnych od Ministerstwa Środowiska – sprawa głośno komentowana , również stawianie wiatraków i otrzymywanie dotacji z instytucji państwowych;
2. Bardzo bliski kolega Tomasz Płowens – dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – aresztowany za korupcję i przewodzenie przestępczej grupie zorganizowanej , za malwersacje finansowe, łapówki , po przesiedzeniu w areszcie ponad 7 miesięcy został warunkowo zwolniony z więzienia po tym jak poszedł na współpracę z prokuratorem – były o wiele wcześniej sygnały i doniesienia – Gawłowski nic z tym nie zrobił a nawet „ustawił” konkurs na pana Płowensa na dyrektora KZGW w Warszawie i go wygrał , ale główny minister wiedział już o zarzutach i przedłużał procedurę powołania na dyrektora KZGW;
3. Aleksandra Organiszczak była asystentka posła Gawłowskiego , była przewodnicząca Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie – jej mąż szefem mafii w warszawie , peudo „ młotkowy” – nawet były programy TV, asystentka wzięła fikcyjny rozwód nawet ze swoim mężem , a pózniej jechała razem na wczasy i razem dalej żyją , w końcu odchodzi z Ministerstwa Środowiska , Gawłowski załatwia jej intratną posadę w spółce skarbu państwa – zero odpowiedniego wykształcenia;
4. Forsowanie ustawy prawo wodne – odsyłamy do informacji prasowych;
5. Jeden z najbliższych współpracowników Roman Szewczyk były Starosta Koszaliński – aresztowany , podejrzany o działania korupcyjne , przyjmowanie łapówek na ogromne kwoty, są przecieki wcześniej ale Gawłowski nic nie robi , w ostatnich wyborach samorządowych przegrywa Szewczyk wybory, nie zostaje Starostą , są pierwsze informacje o zarzutach, a co robi pan Gawłowski , ustawia mu konkurs na stanowisko dyrektora w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ..itp , gdzie na kilka miesięcy przed wyborem dyrektora, już wszyscy o tym wiedzą, Gawłowski zaprzecza , nawet radni sejmikowi poruszają tą sprawę , platforma obywatelska i sam Gawłowski jak zwykle lekceważą sprawę i ukręcają jej „łeb” , pan Szewczyk zostaje dyrektorem , gdzie po dwóch tygodniach rezygnuje z funkcji – przeciek , że zostanie aresztowany ;
6. Obsadzenie wszystkich kierowniczych stanowisk w WFOŚiGW w Szczecinie i Koszalnie przez partyjnych funkcjonariuszy związanych z posłem Gawłowskim , również stanowisk niższych – wszystkie konkursy ustawione – totalny nepotyzm zarządu Funduszu, prezes funduszu Jacek Chrzanowski to najbliższy współpracownik Gawłowskiego – opis całej patologii wymagał by osobnego listu – w najbliższym czasie to zrobimy ;
7. Adam Pniewski były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie – odwołany w związku ze strajkami rolników za brak kompetencji, radzenia sobie , zrządzania – członek PO z otoczenia Gawłowskiego , po odwołaniu , jest teraz fikcyjnie zatrudniony w oddziale ANR w Gorzowie Wielkopolskim za kilkanaście tysięcy złotych;
8. Jarosław Łojko dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie , prominentny działacz PO z najbliższego otoczenia Gawłowskiego , przyczynił się do aktywnego niszczenia pozycji europosła Nitrasa, nepotyzm w Agencji, zastraszanie ludzi, zmuszanie do zbierania podpisów, uczestniczenia w akcjach partyjnych, do tej pory nie wyjaśniona zależność między wykonanymi pracami melioracyjnymi ( na łąkach dyrektora Łojki) na polecenie przez byłego już dyrektora Płowensa – obecnie poszedł na współpracę z prokuraturą, niewyjaśnione służbowe wycieczki pana Łojki do Hiszpanii, wydanie na kampanię do sejmiku ogromnych środków;
9. „Wciśnięcie” na zarządu Banku Ochrony Środowiska dwóch swoich ludzi z najbliższego otoczenia : Prezes Mariusz Klimczak i Viceprezes, przewodniczący Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ,Adam Grzebieluch – obaj z marnymi kompetencjami ,co tylko potwierdza o tym fakt , że chwilę po odwołaniu Gawłowskiego z funkcji wiceministra środowiska , obaj panowie zostali odwołani ze swoich funkcji , bardzo wiele nie jasności przy prowadzeniu polityki zarządzania bankiem przez te osoby , obniżyły wynik finansowy BOŚ. Bank został w tyle w stosunków do innych banków, bez wizji rozwoju i sprawnego funkcjonowania, wiele licznych nie trafionych akcji, dziwne powiązania pana Grzebielucha w przeszłości ;
10. Nieoczekiwane odwołanie dyrektora i dziwne powołanie na to stanowisko dyrektora IMiGW w Warszawie Przemysława Łagodzkiego, wcześniej odwołany z dyrektora RDOŚ w Szczecinie, osoba na tak ważne stanowisko powołana bez najmniejszego doświadczenia i z zerową wiedzą merytoryczną, wystarczy wysłać redaktora co zna się na problematyce IMiGW i przekona się o „fachowości” pana Łagodzkiego – został powołany na stanowisko za protekcją posła Gawłowskiego ( IMiGW należał w jego kompetencjach jako wiceministra środowiska);

To tylko kilka faktów z najbliższego otoczenia przewodniczącego Gawłowskiego – gdzie nie spojrzysz tam albo korupcja lub nie jasne obsadzanie swoimi „kolesiami” itp.
Członkowie Platformy Obywatelskiej z terenu Województwa Zachodniopomorskiego
P.S.
Nie podpisujemy się dlatego po pracujemy w jednostkach samorządowych, i innych instytucjach, i ujawnienie naszych nazwisk rozpoczęło by lawinę niszczenia nas i zwalniania z pracy , przykład nieposłuszeństwa pani senator Sztark . Przewodniczący Gawłowski i jego ludzie są bezkarni i bezwzględni wobec myślących inaczej o wspólnym dobru , o platformie , wobec pilnowania swoich interesów są zdolni do wszystkiego. Jest to przerażające.
Błagamy panią premier o pomoc.
Chodzi nam o dobro regionu w którym mieszkamy, ale też o przyszłość całej Polski, ale jeżeli Platforma Obywatelska ma takiego lidera w regionie to będzie ciężko walczyć o zwycięstwo , a chcemy aby PO zwyciężyła bo wtedy zwycięży Polska.

G
Gość

"To jest Polska właśnie!!!"

Czas na zmiany!

m
mafia w PO
W dniu 01.09.2015 o 19:22, WOLF napisał:

ŻĄDAM natychmiastowego odwołania komendanta POlicji w  Szczecinie ! - pochodzącego z miasta gdzie mieszka brat kolegi Gawłowskiego - senatora Zientarskiego - info o bracie pana Zientarskiego to bardzo ciekawy temat !Ten bezczelny akt zastraszania obywateli bolszewicko- stalinowskimi metodami przez komendanta Policji w Szczecinie jest niedopuszczalny i widać kto w tym maczał palce - twórca tej całej mafii urzędniczej w regionie doktorus G ! hochsztapler z PO !

a oto opis działalności mafijnej w regionie -

LIST OTWARTY

Szanowana Pani
Premier RP Ewa Kopacz

Postanowiliśmy zwrócić się do pani premier poprzez list otwarty, gdyż nie widzimy już innej możliwości – wszystkie wyczerpały się. Zależy nam aby Platforma Obywatelska odnosiła kolejne sukcesy i działała na rzecz nie samej partii i jej nielicznych „ towarzyszy” skupionych przy pośle Stanisławie Gawłowskim, ale aby służyła przede wszystkim ludziom, rozwiązywała ich problemy i pomagała w lepszym codziennym życiu. Niestety w Platformie Obywatelskiej w województwie zachodniopomorskim brak jakichkolwiek standardów !!! Tutaj nikt nie słucha, rozmawia, tu rządzi niepodzielnie „ mafia” przewodniczącego zachodniopomorskiej platformy Stanisława Gawłowskiego , co można było nie dawno zobaczyć podczas układania list do sejmu i senatu, gdzie przewodniczący Gawłowski dał sobie pierwsze miejsce , a panią senator Sztark nie rekomendował do senatu tylko za to, że jej organizacja partyjna w Białogardzie poparła byłego europosła Sławomira Nitrasa jako kandydata do sejmu, właśnie taka jest demokracja i takie standardy obowiązują posła Gawłowskiego i jego ludzi. ( nie liczą się z członkami PO, ich kołami, regionalnymi strukturami itp. – partia jednoosobowa). 
Przewodniczący Gawłowski i jego grupka kolesi nie zważają na głosy członków, na dobro PO, aby osiągnąć jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach , tylko listy zostały „ skrojone” pod kilka osób aby zapewnić im biorące miejsca, brak tam nowych osób, gdzie ci młodzi ? młodzi demokraci pod koniec pierwszej dziesiątki , czy to jest lista przyszłości platformy, która ma przynieść sukces?
Takie kompletowanie list do sejmu i senatu jest oburzające i niedopuszczalne!!! Jest to oburzające nie tylko dla nas członków platformy obywatelskiej, ale jest to przede wszystkim oburzające dla wyborców PO – ci ludzie szkodzą całej PO w Polsce. Nie interesuje ich dobry wynik całej Platformy Obywatelskiej ale tylko ich partykularne interesy, ich buta, lekceważenie i brak zwykłego szacunku przejawia brak jakichkolwiek standardów i zwyczajnie dobrych manier i wychowania.
W zachodniopomorskiej PO dzieje się bardzo żle, a przykład idzie z samej góry od przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego, który i jego ludzie powołani na stanowiska publiczne z jego nadania są zamieszani w liczne afery korupcyjne , skandale , nepotyzm , zastraszanie i po prostu niszczenie ludzi, jeżeli mają odmienne zdanie od przewodniczącego , np. popierają pana Nitrasa lub jego otoczenie. Ich zachowania można zakwalifikować do działań i metod stosowanych przez zorganizowaną grupę przestępczą – nie boimy się użyć tych słów, używamy je z pełną odpowiedzialnością.
Na dowód tych słów kilka faktów odnośnie przewodniczącego Stanisława Gawłowskiego i jego najbliższego otoczenia :
1. Zamieszanie wokół żony pana Gawłowskiego, uczestnictwo w Radzie Nadzorczej – instytucji zależnych od Ministerstwa Środowiska – sprawa głośno komentowana , również stawianie wiatraków i otrzymywanie dotacji z instytucji państwowych;
2. Bardzo bliski kolega Tomasz Płowens – dyrektor Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – aresztowany za korupcję i przewodzenie przestępczej grupie zorganizowanej , za malwersacje finansowe, łapówki , po przesiedzeniu w areszcie ponad 7 miesięcy został warunkowo zwolniony z więzienia po tym jak poszedł na współpracę z prokuratorem – były o wiele wcześniej sygnały i doniesienia – Gawłowski nic z tym nie zrobił a nawet „ustawił” konkurs na pana Płowensa na dyrektora KZGW w Warszawie i go wygrał , ale główny minister wiedział już o zarzutach i przedłużał procedurę powołania na dyrektora KZGW;
3. Aleksandra Organiszczak była asystentka posła Gawłowskiego , była przewodnicząca Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie – jej mąż szefem mafii w warszawie , peudo „ młotkowy” – nawet były programy TV, asystentka wzięła fikcyjny rozwód nawet ze swoim mężem , a pózniej jechała razem na wczasy i razem dalej żyją , w końcu odchodzi z Ministerstwa Środowiska , Gawłowski załatwia jej intratną posadę w spółce skarbu państwa – zero odpowiedniego wykształcenia;
4. Forsowanie ustawy prawo wodne – odsyłamy do informacji prasowych;
5. Jeden z najbliższych współpracowników Roman Szewczyk były Starosta Koszaliński – aresztowany , podejrzany o działania korupcyjne , przyjmowanie łapówek na ogromne kwoty, są przecieki wcześniej ale Gawłowski nic nie robi , w ostatnich wyborach samorządowych przegrywa Szewczyk wybory, nie zostaje Starostą , są pierwsze informacje o zarzutach, a co robi pan Gawłowski , ustawia mu konkurs na stanowisko dyrektora w Zachodniopomorskim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ..itp , gdzie na kilka miesięcy przed wyborem dyrektora, już wszyscy o tym wiedzą, Gawłowski zaprzecza , nawet radni sejmikowi poruszają tą sprawę , platforma obywatelska i sam Gawłowski jak zwykle lekceważą sprawę i ukręcają jej „łeb” , pan Szewczyk zostaje dyrektorem , gdzie po dwóch tygodniach rezygnuje z funkcji – przeciek , że zostanie aresztowany ;
6. Obsadzenie wszystkich kierowniczych stanowisk w WFOŚiGW w Szczecinie i Koszalnie przez partyjnych funkcjonariuszy związanych z posłem Gawłowskim , również stanowisk niższych – wszystkie konkursy ustawione – totalny nepotyzm zarządu Funduszu, prezes funduszu Jacek Chrzanowski to najbliższy współpracownik Gawłowskiego – opis całej patologii wymagał by osobnego listu – w najbliższym czasie to zrobimy ;
7. Adam Pniewski były dyrektor Agencji Nieruchomości Rolnych w Szczecinie – odwołany w związku ze strajkami rolników za brak kompetencji, radzenia sobie , zrządzania – członek PO z otoczenia Gawłowskiego , po odwołaniu , jest teraz fikcyjnie zatrudniony w oddziale ANR w Gorzowie Wielkopolskim za kilkanaście tysięcy złotych;
8. Jarosław Łojko dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie , prominentny działacz PO z najbliższego otoczenia Gawłowskiego , przyczynił się do aktywnego niszczenia pozycji europosła Nitrasa, nepotyzm w Agencji, zastraszanie ludzi, zmuszanie do zbierania podpisów, uczestniczenia w akcjach partyjnych, do tej pory nie wyjaśniona zależność między wykonanymi pracami melioracyjnymi ( na łąkach dyrektora Łojki) na polecenie przez byłego już dyrektora Płowensa – obecnie poszedł na współpracę z prokuraturą, niewyjaśnione służbowe wycieczki pana Łojki do Hiszpanii, wydanie na kampanię do sejmiku ogromnych środków;
9. „Wciśnięcie” na zarządu Banku Ochrony Środowiska dwóch swoich ludzi z najbliższego otoczenia : Prezes Mariusz Klimczak i Viceprezes, przewodniczący Rady Nadzorczej Domu Maklerskiego BOŚ,Adam Grzebieluch – obaj z marnymi kompetencjami ,co tylko potwierdza o tym fakt , że chwilę po odwołaniu Gawłowskiego z funkcji wiceministra środowiska , obaj panowie zostali odwołani ze swoich funkcji , bardzo wiele nie jasności przy prowadzeniu polityki zarządzania bankiem przez te osoby , obniżyły wynik finansowy BOŚ. Bank został w tyle w stosunków do innych banków, bez wizji rozwoju i sprawnego funkcjonowania, wiele licznych nie trafionych akcji, dziwne powiązania pana Grzebielucha w przeszłości ;
10. Nieoczekiwane odwołanie dyrektora i dziwne powołanie na to stanowisko dyrektora IMiGW w Warszawie Przemysława Łagodzkiego, wcześniej odwołany z dyrektora RDOŚ w Szczecinie, osoba na tak ważne stanowisko powołana bez najmniejszego doświadczenia i z zerową wiedzą merytoryczną, wystarczy wysłać redaktora co zna się na problematyce IMiGW i przekona się o „fachowości” pana Łagodzkiego – został powołany na stanowisko za protekcją posła Gawłowskiego ( IMiGW należał w jego kompetencjach jako wiceministra środowiska);

To tylko kilka faktów z najbliższego otoczenia przewodniczącego Gawłowskiego – gdzie nie spojrzysz tam albo korupcja lub nie jasne obsadzanie swoimi „kolesiami” itp.
Członkowie Platformy Obywatelskiej z terenu Województwa Zachodniopomorskiego
P.S.
Nie podpisujemy się dlatego po pracujemy w jednostkach samorządowych, i innych instytucjach, i ujawnienie naszych nazwisk rozpoczęło by lawinę niszczenia nas i zwalniania z pracy , przykład nieposłuszeństwa pani senator Sztark . Przewodniczący Gawłowski i jego ludzie są bezkarni i bezwzględni wobec myślących inaczej o wspólnym dobru , o platformie , wobec pilnowania swoich interesów są zdolni do wszystkiego. Jest to przerażające.
Błagamy panią premier o pomoc.
Chodzi nam o dobro regionu w którym mieszkamy, ale też o przyszłość całej Polski, ale jeżeli Platforma Obywatelska ma takiego lidera w regionie to będzie ciężko walczyć o zwycięstwo , a chcemy aby PO zwyciężyła bo wtedy zwycięży Polska.

W
WOLF

ŻĄDAM natychmiastowego odwołania komendanta POlicji w  Szczecinie ! - pochodzącego z miasta gdzie mieszka brat kolegi Gawłowskiego - senatora Zientarskiego - info o bracie pana Zientarskiego to bardzo ciekawy temat !

Ten bezczelny akt zastraszania obywateli bolszewicko- stalinowskimi metodami przez komendanta Policji w Szczecinie jest niedopuszczalny i widać kto w tym maczał palce - twórca tej całej mafii urzędniczej w regionie doktorus G ! hochsztapler z PO !

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3