MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Policjanci z grupy Speed w Koszalinie w akcji. 7 kierowców straciło prawo jazdy

MAS
archiwum polskapress
W ciągu tylko ostatniego tygodnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy, w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali 7 praw jazdy kierującym, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50km/h.

Decyzją Komendanta Głównego Policji, na terenie całego kraju we wszystkich województwach powstały zespoły „SPEED” mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Miejskiej Policji w Koszalinie zespół "SPEED" tworzą policjanci ruchu drogowego z największym doświadczeniem, którzy do służby wyjeżdżają radiowozami nieoznakowanymi z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości.

Tylko w trakcie ostatniego tygodnia policjanci z koszalińskiej drogówki, podczas działań kontrolno-pomiarowych w ramach działań grupy „SPEED” zatrzymali uprawnienia do kierowania siedmiu nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Zderzenie dwóch pojazdów przy Domu Miłosierdzia w Koszalinie...

Rekordzista poruszał się mercedesem z prędkością 119 km/h przy ul. Bohaterów Warszawy w Koszalinie. Kolejny kierujący rozpędził swoją toyotę na ul. 4 Marca w Koszalinie do 118 km/h.

Następne przekroczenia prędkości policjanci z koszalińskiej drogówki ujawnili w Kretominie. W obszarze zabudowanym kierujący volkswagena miał na liczniku w chwili kontroli 101 km/h a kierowca nissana 106 km/h.

Na trasie Koszalin – Bonin, funkcjonariusze zatrzymali kierującego volkswagenem, który poruszał się z prędkością 109 km/h oraz właściciela nissana jadącego 103 km/h.

Ćwiczenia policji na stadionie w Koszalinie. Blisko 100 poli...

Listę zamyka kierowca audi, który w Koszalinie na ul. Gdańskiej poruszał się z prędkością 107 km/h.

Wszyscy kierowcy, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym 50+ zostali ukarani mandatami i punktami karnymi oraz stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Od początku tego roku takich kierujących policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali aż 33.

Bycie kierowcą to wielka odpowiedzialność. Częste kontrole Policji mają zwrócić szczególną uwagę na przepisy ruchu drogowego, ponieważ ich stosowanie zapewnia bezpieczeństwo Tobie i innym uczestnikom ruchu. Jak jeździć, żeby nie dostać mandatu? Stosowanie się do znaków poziomych i pionowych a także dostosowanie jazdy do warunków na drodze to banały, o których nie trzeba pisać. Jest kilka rzeczy których nie można robić w aucie. Niektórych nawet nie jesteśmy do końca świadomi. Na co zwrócić uwagę wybierając się w dłuższą trasę? Jakie pułapki czyhają na nas w mieście? Tych rzeczy NIE MOŻESZ robić w samochodzie. Grozi za nie mandat a często także punkty karne.

Tego kierowca NIE MOŻE robić w samochodzie. Grozi za to mand...

Zobacz także Policjanci rozdawali odblaski mieszkańcom Koszalina (archiwum)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo