Polpharma rozbiła AZS

Od srogiego lania na własnym parkiecie rozpoczęli 2016 rok koszykarze AZS Koszalin.

Polpharma, która jeszcze dwie kolejki temu zamykała tabelę z jedną wygraną na koncie, nie dała najmniejszych szans podopiecznym trenera Davida Dedka. Goście rozpoczęli mecz od prowadzenia 4:0 i nie oddali go do końca. Już w pierwszej kwarcie wypracowali 10 punktów przewagi, głównie za sprawą świetnie trafiającego Michaela Hicksa (zdobył 16 z 27 pkt zespołu).

Różnica 10 pkt utrzymała się do połowy spotkania. W trzeciej kwarcie AZS całkowicie stanął w ataku. W ciągu 10. min zdobył 4 pkt (dwa trafienia Patrika Audy), tracąc aż 19. Przed ostatnią częścią spotkania jego losy były praktycznie rozstrzygnięcie.

W ostatniej części meczu goście kontrolowali jego przebieg. Część sfrustrowanych kibiców AZS opuściła trybuny już w połowie IV kwarty.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdański 56:82 (17:27, 22:22, 4:19, 13:14)

AZS: Walton 8 (6 as.), James 6 (2x3), Mielczarek 5, Walker 3 (6 zb.), Witliński 2 - Auda 16 (7 zb.), Austin 12 (2x3), Łukasiak 2 (2 bl.), Dymała 2, Dąbrowski 0, Wadowski 0.

Polpharma: Hicks 29 (5x3, 6 zb.), Mirković 13 (4 zb.), Kinloch 10 (11 zb.), Flieger 7 (4 as.), Diduszko 3 (1x3) - Paliukenas 8 (1x3, 5 zb.), Dee 6 (1x3, 5 zb.), Szymański 4 (4 zb.), Grujić 1, Renkiel 1, Wojdyła 0.